תרומה בעוטף עזה: ציוד ביטחוני ו... ברית חדשה

מיסיון או ביטחון? תנ"ך ובו הברית החדשה חולק לרכזי ביטחון בישובי אשכול לצד ציוד ביטחוני שנתרם מקהילה נוצרית בפטיסטית.

שמעון כהן , ח' בטבת תשע"ו

ציוד ביטחוני? לא רק
ציוד ביטחוני? לא רק
צילום: אחד הנוכחים באירוע. שמו שמור במערכת

המחלוקת סביב קבלת תרומות מגורמים נוצרים מלווה את מדינת ישראל וההתיישבות מזה עשרות שנים.

באירוע קבלת תרומת ציוד לרכזי הביטחון של מועצת אשכול הצמודה לרצועת עזה נראה כי נחצה עוד קו במאמץ הנוצרי להשפיע על הציבור היהודי בישראל.

עד כה, כך נראה, פעלו גורמי נוצריים במסווה מסוים כאשר העבירו את תרומותיהם לישראלים. גורמים אלה העבירו את תרומותיהם אך הסוו את מעורבותם ומגמותיהם תוך תקווה שעצם העובדה שמאחורי התרומה עומדים גורמים נוצריים תביא ליחס מחודש מצידם של הישראלים לנצרות ולנוצרים. ברוח זו פעלו ופועלים גופים וארגונים רבים בישראל ומחוצה לה, אך נראה מדיווחים שהגיעו לערוץ 7 כי כעת הדברים נעשים באופן גלוי הרבה יותר.

באירוע שהתקיים באחרונה במועצת אשכול נמסר לרכזי הביטחון של ישובי החבל ציוד ביטחוני רב כתרומה מקהילה נוצרית בארה"ב. את הטקס, כך דווח לנו, ניהל כומר שהגיע במיוחד לאירוע. הוא אף הצטלם עם מקבלי התרומות, אם כי הגיע למקום בלבוש אזרחי ללא סממני כמורה עליו.

עם זאת, הופתעו מספר רכזי ביטחון מישובי האזור כשגילו על השולחן בו הוצבו המשקפות, אמצעי ראיית הלילה, נעלי ההרים, האפודים המיוחדים והציוד הנוסף גם מערום של ספרי תנ"ך מתורגמים לאנגלית. כשפתחו את אחד הספרים גילו כי בפתח הספר הודבק עמוד ובו קישורים לפסוקים מתוך הברית החדשה המהווים מעין השלמה לאמור בפסוקי התנ"ך.

מספר רכזי ביטחון שחשו שלא בנוח במעמד בחרו לעזוב אותו ואילו אחרים המשיכו בטקס הענקת הציוד, הצטלמו עם הכומר שהוביל את האירוע ובתמונות נראה כשהוא אוחז בספרי ה"תנ"ך" ובציוד.

מדוברות מועצת אשכול נמסר כי המעורבות הנוצרית באירוע לא הייתה ידועה להנהגת המועצה וכי האירוע תוכנן על ידי

הקב"ט שזה עתה נכנס לתפקידו עוד בתפקידו הקודם, ולאחר שנקבע מועד לקיומו של האירוע הוא בוצע כמתוכנן. עוד מעירים בדוברות המועצה כי אכן מספר רכזי ביטחון חשו שלא בנוח ובחרו שלא להשתתף באירוע והם לא חויבו לקחת את פרטי הציוד שנתרם עבור ישוביהם.

לזאת מוסיפים בדוברות המועצה ומציינים כי לאחר שהובא דבר האירוע לידיעת ראש המועצה הוא הבטיח לפעול בעתיד להידוק הפיקוח על אירועים מעין אלה על מנת שלא לפגוע ברגשותיהם של אי מי מהמשתתפים.

מנגד מספרים חלק מהמשתתפים באירוע כי בעוד כשבועיים מתוכנן אירוע דומה נוסף. לדבריהם המשתתפים והמארגנים של האירועים הללו אינם מודעים למשמעות הדתית ערכית של האירועים ולמגמותיהם של אותם גופים נוצרים העומדים מאחורי אירועים מעין אלה. אחד הדוברים המבקש לשמור על עילום שמו מציין כי הכומר שהוביל את אירוע ההתרמה המדובר הוא כומר בפטיסטי המחזיק באמונה לפיה באחרית הימים ימירו היהודים כולם את דתם לנצרות ומי שלא יעשה כן יושמד בידי האל.

מתוך עמוד "ההתאמות" בין התנ"ך לברית החדשה