תכנית ילדים ברש"פ: ישראל תהפוך לפלשתין

השמדתה של ישראל והיעלמותה לטובת פלשתין. זהו המסר החוזר ועולה בתכניות ילדים של הטלוויזיה הפלשתינית הרשמית.

שמעון כהן , ט' בטבת תשע"ו

אבו מאזן במוקטעה
אבו מאזן במוקטעה
צילום: פלאש 90

תכניות הילדים בטלוויזיה הרשמית של הרשות הפלשתינית ממשיכות להעביר מסרים ברורים – היעד הוא השמדתה והיעלמותה של ישראל.

דברים ברוח זו תועדו על ידי חוקרי מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית' גם בימים האחרונים, לאחר שידורים רבים ותכניות ילדים רבות שהעבירו מסרים ברוח זו בדרכים שונות ומגוונות.

ב'מבט' מדווחים כי בשני שידורים מהעת האחרונה, הטלוויזיה הרשמית של הרשות הפלשתינית הדגישה את המסר של הרש"פ לילדים, שקיומה של ישראל הוא זמני בלבד, ושבסופו של דבר היא תחדל להתקיים.

אנשי המכון מצטטים תכנית בה מסבירה המנחה לילדים כי ערים ישראליות כמו חיפה, יפו, עכו ונצרת נמצאות על "אדמות 1948", הכינוי שבו מגדירה הרש"פ את ישראל. בהתאם למדיניות החינוך הכללית של הרש"פ, המנחה הסבירה לילד כי "המידע הזה צריך להיות זמין בתוכנו כל הזמן".

מנחת הטלוויזיה: "ידידי, אתה יודע מהם שטחי 48'?"

ילד: "כן, הכיבוש של הישראלים לאדמות בשנת 1948."

המנחה: "אלו האדמות שכרגע נמצאות תחת שליטת הכיבוש. אתה מכיר ערים מהן, תוכל להזכיר לי - מאדמות 48'?"

ילד: "בפזורה?"

המנחה: "לא, אדמות 48', חיפה -"

ילד: "חיפה, יפו, עכו."                              

המנחה: "נכון, ונצרת ועוד ערים רבות באדמות האלו, נזכיר אותן בפרקים הבאים אינשאללה. סליחה, יאזן, לא התכוונתי להביך אותך, אני מתכוונת שהמידע הזה צריך להיות זמין בתוכנו כל הזמן. הכיבוש צריך לדעת שאנחנו מאמינים לחלוטין ובטוחים שכל האדמה הזו שייכת לנו, אדמות 48' הן שלנו ויחזרו אלינו, נכון?"

ילד: "נכון, כמובן."

בפרק מאוחר יותר של התוכנית, המנחה חזרה ואמרה שישראל כולה תהפוך למדינת "פלשתין". היא הסבירה כי הערבים הישראלים החיים על אדמות 48' "שומרים על קיומם כפלשתינים ושומרים על המקום כפלשתינים, והם מאמינים שכל האדמה תחזור לפלשתין, ותחזור לשלטון הפלשתיני ולמדינת פלשתין". היא סיימה בהצהרה המבטיחה את קיצה של ישראל "וכולה תתקיים תחת השם מדינת פלשתין".