תביעה נגד חייל שגנב נשק מצה"ל

התביעה, על סך כ-58,000 ש"ח, הוגשה על מנת להשיב למדינה את כספי הגניבה ועל מנת להעביר מסר שלפיו רכוש צה"ל אינו הפקר.

שלמה פיוטרקובסקי , י' בטבת תשע"ו

כלי הנשק שנתפסו בירושלים
כלי הנשק שנתפסו בירושלים
צילום: חטיבת דובר המשטרה

פרקליטות מחוז דרום הגישה בשם משרד הביטחון תביעה אזרחית לבית משפט השלום בבאר שבע נגד חייל צה"ל לשעבר וחברו שהורשעו בגניבת נשק וציוד מצה"ל וסחר בהם.

התביעה, על סך כ-58,000 ש"ח, הוגשה על מנת להשיב למדינה את כספי הגניבה ועל מנת להעביר מסר ברור שלפיו כספי הציבור והרכוש הצה"לי אינם הפקר.

נגד השניים הוגשו כתבי אישום פליליים, לפיהם החייל התחזה לאחר וגנב מהבסיס שבו הוא משרת נשק ואמצעי לראיית לילה ומסר אותם לנתבע השני, תמורת סך של כ-20,000 ש"ח. הנתבע השני מכר את הרכוש הגנוב לגורמים נוספים והוא מעולם לא הוחזר לרשות הצבא.

החייל הורשע בבית דין צבאי בשתי עבירות של הוצאת נשק מרשות הצבא, סחר בנשק ועוד ונדון לעונש מאסר של 5 שנים וחודשיים, הורדה לדרגת טוראי, מאסר על תנאי ופיצוי, ואילו הנתבע השני נדון בביהמ"ש המחוזי בב"ש לעונש של 2.5 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי בגין ביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, נשיאת נשק, סחר בנשק ועוד.

לטענת המדינה, הנתבעים חבים בפיצוי כלפי התובעת, בשל נזק העומד על 57,440 ש"ח בגין כל הכספים שקיבלו שלא כדין עקב גניבה ומכירת רכוש צה"לי.  

התביעה הוגשה באמצעות עו"ד אנטוניוס מרשי מפרקליטות מחוז דרום בליווי עו"ד אביעד אמרוסי מהיחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה ובשיתוף עם חטיבת תביעות וביטוח במשרד הביטחון.