שטר ה-200 ש"ח החדש מופץ לציבור

השטר הנושא את דיוקנו של המשורר נתן אלתרמן, מופץ החל מהיום בקופות הבנקים, בכספומטים ובסניפי הדואר.

עדו בן פורת , י"א בטבת תשע"ו

200 ש"ח
200 ש"ח
צילום: בנק ישראל

השטר החדש של 200 ש"ח הנושא את דיוקנו של המשורר נתן אלתרמן, מופץ החל מהבוקר (רביעי) לציבור הרחב בקופות הבנקים המסחריים, במכשירים האוטומטיים למשיכת מזומנים ובסניפי הדואר.

השטרות בסדרה החדשה מציגים סטנדרטים מתקדמים של ביטחון, חדשנות ונגישות. הם נבדלים זה מזה בצבע ובאורך, ומשולבים בהם מגוון סימני ביטחון מתקדמים נגד זיופים, המיוצרים בטכנולוגיות שונות. בנוסף, בשטרות החדשים משולבים סימנים ייעודיים לטובת אוכלוסיית העיוורים ובעלי לקויות הראיה.

שטרות ה-200 ש"ח המשמשים אותנו כיום, הנושאים את דיוקנו של  הנשיא לשעבר זלמן שזר, יישארו בשימוש למשך מספר שנים. , הואיל ומהלך ההחלפה הוא הדרגתי, הציבור אינו נדרש לבצע בשלב זה כל פעולת החלפה של שטרות.

מאחר והחלפת סדרת שטרות מתרחשת אחת למספר שנים, נדרשת הכנה והסתגלות לקראת ועם כניסתו של השטר החדש למחזור. על כן, במטרה להגביר את המודעות לכניסתו של השטר החדש למחזור, ואת היכרות הציבור עם סימני הביטחון המשולבים בו, פתח בנק ישראל בימים האחרונים בתכנית הסברה לציבור הרחב באמצעי מדיה שונים.

בין היתר, הופצו כרזות ועלוני הסברה בחמש שפות לסניפי הבנקים, הדואר, וכן לגופים מסחריים וציבוריים שונים אשר יספקו אותם לכל דורש.