הוקם הצוות ליישום מתווה הגז

שר האנרגיה מינה את הצוות המקצועי ליישום מתווה הגז הטבעי ולקידום משק הגז הטבעי בישראל.

חזקי ברוך , י"א בטבת תשע"ו

נתניהו ושטייניץ
נתניהו ושטייניץ
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, מינה את הצוות המקצועי אשר יבטיח את יישום מתווה הגז הטבעי ואת הפיתוח המהיר של משק הגז בישראל.

הצוות ידווח לשר האנרגיה על פעולותיו ואחת לרבעון ידווח לממשלה אודות מצב ההתקדמות ביישום המתווה.

בראש הצוות יעמוד שאול מרידור, מנכ"ל משרד האנרגיה, וייקחו בו חלק: יוסי וירצבורגר - הממונה על ענייני הנפט וראש מינהל אוצרות טבע במשרד האנרגיה, אלכסנדר וורשבסקי - ראש רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה, אמיר לוי - הממונה על התקציבים במשרד האוצר, פרופסור יוג'ין קנדל - ראש המועצה הלאומית לכלכלה, ישראל דנצינגר - מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, עמית לנג - מנכ"ל משרד הכלכלה ואבי ליכט - המשנה ליועץ המשפטי לממשלה.

תפקיד הצוות בהתאם להחלטת הממשלה יהיה ללוות את יישום המתווה ולוודא את קיום התנאים הקבועים בו, לעמוד בקשר עם בעלי הזכויות במאגרי "לוויתן", "תמר", "כריש" ו"תנין" לשם סיוע באמצעות תיאום בינמשרדי והסרת חסמים להבטחת התנאים לפיתוח השדות האמורים.

שר האנרגיה שטייניץ אמר כי "הקמת הצוות הבינמשרדי ליישום המתווה מניעה את הדחיפה האדירה שתינתן מעכשיו לפיתוח משק הגז הטבעי והוצאתו של מתווה הגז מן הכוח אל הפועל. סוף סוף לאחר שנים של דיונים ועיכובים, אנחנו נוקטים בצעדים מעשיים לפיתוח מאגרי הגז הטבעי של ישראל.

''הצוות שכולל את בכירי המשרדים הרלוונטיים לקידום הנושא, יבטיח גם את הסרת החסמים האפשריים מהפיתוח הצפוי", הוסיף שטייניץ.
 

לפרטים נוספים: