דרישה לחקור את אירוע תרומת הברית החדשה בדרום

ב'יד לאחים' דורשים מהשרה שקד ומהיועמ"ש לחקור את האירוע עליו דיווח ערוץ 7 ובו תרם ארגון נוצרי לרכזי ביטחון ספרי ברית חדשה.

שמעון כהן , י"א בטבת תשע"ו

ציוד ביטחוני? לא רק
ציוד ביטחוני? לא רק
צילום: אחד הנוכחים באירוע. שמו שמור במערכת

בעקבות חשיפת ערוץ 7 פנה ארגון 'יד לאחים' במכתב דחוף לשרת המשפטים, איילת שקד, וליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, בדרישה לחקור את נסיבות האירוע בו נמסרה לרכזי ביטחון של ישובים במועצת אשכול תרומה הכוללת לצד ציוד ביטחוני גם ספרי תנ"ך בהם משולבים פסוקי הברית החדשה.

נזכיר כי בשבוע שעבר דיווחנו על האירוע שהתקיים במועצת אשכול ובו קיבלו רכזי הביטחון של ישובי המועצה ציוד ביטחוני הכולל נעליים גבוהות, משקפות, אפודי מג ופריטים נוספים, אך כאשר הגיעו למקום גילו כי על שולחן התשורה המוענקת להם מארגון נוצרי בפטיסטי ניצבת גם ערימה ספרי תנ"ך.

עלעול באותם ספרי תנ"ך העלה כי מדובר בספרים בהם משולבים פסוקי הברית החדשה ולדפיו הראשונים של הספר אף הוצמד דף ובו קישורים ו"השלמות" בין פסוקי התנ"ך לפסוקי הברית החדשה.

במכתב ששיגר ארגון 'יד לאחים' לשרה שקד וליועץ המשפטי לממשלה מציין בא כוחו של הארגון כי מדובר בחלוקה המהווה עבירה על חוק העונשין האוסר מתן טובות הנאה על מנת לגרום לאדם להמיר את דתו.

"בפועל התברר כי טובות ההנאה שהובאו לרכזים הביטחוניים היוו מסווה לניסיון להמיר את דתם בצורה מכוונת", אומר עורך הדין, נציגו של הארגון. הרב שמואל ליפשיץ, מראשי ארגון 'יד לאחים', הוסיף על הדברים וקבע כי "יש כאן שידול להמרת דת תוך ניצול מצוקות. זו פגיעה בהמשך קיומינו כעם. היהדות אינה פועלת מסיונרית בקרב דתות אחרות וכך היא מצפה גם מהן".

נזכיר כי בדיווח שהובא בערוץ 7 צוין כי חלק מרכזי הביטחון שהגיעו למקום על מנת לקבל את התרומה עזבו את האולם בו התקיים האירוע לאחר שהוברר להם מי עומד מאחורי התרומה.

במועצת אשכול הגיבו לטענות שהעלו חלק מהרכזים ואמרו כי המעורבות הנוצרית באירוע לא הייתה ידועה להנהגת המועצה וכי האירוע תוכנן על ידי הקב"ט שזה עתה נכנס לתפקידו עוד בתפקידו הקודם, ולאחר שנקבע מועד לקיומו של האירוע הוא בוצע כמתוכנן. עוד הוסיפו בדוברות המועצה וציינו כי לאחר שהובא דבר האירוע לידיעת ראש המועצה הוא הבטיח לפעול בעתיד להידוק הפיקוח על אירועים מעין אלה, על מנת שלא לפגוע ברגשותיהם של אי מי מהמשתתפים.