פרסום ראשון:
הבית היהודי לקראת התנתקות מהאיחוד הלאומי?

בכירים בבית היהודי אמרו היום לערוץ 7 כי המפלגה ככל הנראה לא תוכל להמשיך את השותפות על רקע מחלוקות אידאולוגיות.

חזקי ברוך , י"א בטבת תשע"ו

נפתלי בנט ואורי אריאל
נפתלי בנט ואורי אריאל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בכירים במפלגת "הבית היהודי" לא רואים אפשרות של איחוד השורות עם מפלגת האיחוד הלאומי- תקומה, זאת על רקע מחלוקות אידיאולוגיות.

מנגד בכירים באיחוד הלאומי אמרו בשיחה עם ערוץ 7, "מדינת ישראל וההתיישבות נמצאות בגל טרור ובמשבר לאומי וזה לא העת לנצל את המצב לקמפיין ציני לטובת קריירה אישית. הציונות הדתית היא לא עוד אח שנוטשים אותו. הציונות הדתית לא תסלח למי שיפצל אותה".

במהלך כל היום קיבלו מתפקדי הבית היהודי הודעות לטלפון הסלולארי שלהם כי מוסדות ואישי ציבור בכירים בציונות הדתית מגבים את יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט על דבריו נגד החשודים ברצח בכפר דומא.  

נזכיר כי בנט התייחס היום לפרשה בכנס מנהלים של ערוץ 7 והעיתון בשבע, "אנחנו נמצאים כרגע באירוע מאוד משמעותי לציונות הדתית ולמדינת ישראל ומה שעומד מולנו היום זו השאלה האם אנחנו לוקחים אחריות על מדינת ישראל. חבורת האנרכיסטים שמנסה להפיל את המדינה היא לא הציונות הדתית".

עוד נודע כי בימים האחרונים לאור המצב הכספי הקשה במפלגה ביקשו בבית היהודי סיוע של 200 אלף ש"ח מהאיחוד הלאומי אך זו סירבה לסייע מסיבותיה שלה.

לפני כשבועיים דיווחנו כאן כי בשבועות האחרונים נערכו מספר פגישות בין מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך ומקבילו באיחוד הלאומי אופיר סופר, בניסיון למצוא נוסחה אפשרית שתקדם את המהלך האיחוד - ניסיון שלפי שעה לא צולח.

מהבית היהודי והאיחוד הלאומי לא נמסרה תגובה לכתבה.