''אפשר לצהול סביב תמונת תינוק מת?''

אשת החינוך שרה אליאש חוששת שהזרם הכהניסטי, כלשונה, הוליד קבוצה אנרכיסטית מסוכנת. "דרכם לא דרכנו, הם ירדו לגמרי מהפסים".

בני טוקר , י"ב בטבת תשע"ו

שרה אליאש
שרה אליאש
צילום: יח"צ

על רקע פרסום סרטון החתונה של הימין הקיצוני אומרת לערוץ 7 אשת החינוך שרה אליאש כי היא מודאגת מקבוצת השוליים - נוער הגבעות - שנמצאת ביהודה ושומרון.

"יש כאן ציבור מסוים שהוא ירד לגמרי מהפסים, שדרכו לא דרכנו, לא דרך הרוב של המתיישבים ובהחלט ייתכן שהוא מסוכן אפילו יותר מהסרט, האם אנחנו דאע"ש? האם אפשר לצהול סביב תמונת תינוק מת".

שרה אליאש

לדבריה גם אם מדובר באנשים שאיבדו את דרכם או התבלבלו, זה לא מפחית מחומרת המעשים. "גם אם מדובר באנשים מסכנים שהגיעו לפשע זה עדיין פשע. בעיניי, אם המסמך שפורסם הוא אמיתי וחתומים עליו אנשים ששייכים לחבורה שרואה לעצמה שליחות להרוס את המדינה, לפגוע בה ולמוטט אותה בדרך למלכות שמיים עליונה, זה מסוכן, אנרכיזם הוא מסוכן.

"גם אם מדובר באנשים שמתוסכלים מההתנתקות, מחוסר הצדק, עדיין זו אידיאולוגיה מסוכנת. גם באירועי 'תג מחיר', אם אנשים מתוסכלים מחליטים לבד על פעולת תגמול זה חמור מאוד", מדגישה אליאש.

לדבריה אין שום קשר בין נוער הגבעות לציונות הדתית, "כיוונים ותפיסות כהניסטיות זה לא משהו שקשור לציונות דתית. זה קשור בהחלט גם לתופעות של נשירה שבמקומות אחרים באות לידי ביטוי בצורה אחרת אבל פה הסיכון הוא ממש לאומי, לא קהילתי. אני יודעת שבמשך שנים מנסים בכל מיני דרכים לטפל בזה, ואני לא בטוחה שזה ניתן לשליטה".