נתניהו: עושים עוול לציונות הדתית

ראש הממשלה התייחס לסרטון החתונה שנחשף בשבוע שעבר: "זו קבוצה קיצונית ושולית שבוודאי לא מייצגת את הציונות הדתית".

חזקי ברוך , ט"ו בטבת תשע"ו

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום (ראשון) בישיבת הממשלה לסרטון החתונה ואמר כי הקבוצה שתועדה שם "אינה מייצגת את הציונות הדתית".

"אני ביקשתי להראות את הסרטון הזה בקבינט, הדבר הזה ידוע", אמר ראש הממשלה, "אני חשבתי שחשוב להבהיר עד כמה הקבוצה הקיצונית הזאת, לדעתי קיצונית ושולית, בוודאי אינה מייצגת את הציונות הדתית. לראייה: האמירות החזקות, הברורות והחדות של המנהיגים הפוליטיים ושל הרבנים ששללו את הכפירה שלה במדינה ואת החתירה שלה נגד המדינה וערכיה. ולכן, לנסות לחבר את הציונות הדתית עם הקבוצה הזו זה דבר שעושה עוול גדול מאוד לציבור יקר שנאמן למדינה, תורם למדינה, תורם לצה"ל, תורם ליחידות המובחרות ביותר בצה"ל".

נתניהו הוסיף "אני מבקש לעשות את ההבחנה הזאת, אבל אני חושב שיש דבר נוסף שצריך להגיד: השב"כ על כל זרועותיו עושה כאן עבודה חשובה ביותר, פועל לפי החוק, הוא פועל תחת פיקוח משפטי. הוא פועל בהתאם למדיניות הממשלה להילחם בטרור באשר הוא, וכך אנחנו עושים. איננו מוכנים לקבל טרור ורצח מכל צד שהוא".

ראש הממשלה טען בדבריו כי אין להשוות בין טרור ערבי ליהודי "הטרור הערבי שתוקף אותנו בלי הרף ואנחנו נלחמים בו ללא לאות ובלי הגבלות, הטרור הזה הוא קודם כל בהיקף הרבה יותר גדול, אין מה להשוות. שנית, יש דבר נוסף, בעוד שכאן באה ממשלה, ובציבוריות שלנו כל הגופים וכל המנהיגים יצאו נגד התופעות של טרור יהודי. אצלנו מגנים - שם משבחים".

לדבריו "ברשות הפלסטינית קוראים לכבודם כיכרות, רחובות, משלמים להם משכורות, ויש הבדל עצום בין הגישה הבריאה של החברה הישראלית והדמוקרטיה הישראלית ששוללת טרור, מגנה טרור ופועלת נגד טרור, לעומת הרשות הפלסטינית שלצערי מעודדת טרור ומסיתה לטרור. אני מציע לשמור את ההבחנות האלה גם כן בשעה שאנחנו נלחמים בטרור ובמסיתים באשר הם".

בשבוע שעבר התפרסם בערוץ 10 סרטון המתעד חתונה של פעיל ימין שהתקיימה לפני כמה שבועות, ובה נראו צעירים רוקדים עם רובים, סכינים ותמונה של התינוק עלי דוואבשה, שנרצח בכפר דומא בקיץ האחרון.