הורי הנרצח סוגרים מעגל

הוריו של עזרא שוורץ הי"ד שנרצח בגוש-עציון חנכו שביל לזכרו בשמורת עוז וגאון, חמישה שבועות לאחר הפיגוע שבו נרצח גם יעקב דון הי"ד.

חזקי ברוך , ט"ו בטבת תשע"ו

אביו של עזרא (מימין) עם המח''ט
אביו של עזרא (מימין) עם המח''ט
צילום: דוברות מוא"ז גוש עציון

לאחר חמישה שבועות של עיכוב הסתיימה היום (ראשון) העבודה על השביל החדש בשמורת עוז וגאון שבגוש עציון.

את הדליים האחרונים של החצץ שפכו הוריו אחותו ואחיו של עזרא שוורץ הי''ד שנרצח לפני חמישה שבועות בדרכו להתנדבות בפיתוח שמורת עוז גאון.

שוורץ הי"ד היה בדרכו מהישיבה בה למד בבית שמש להתנדבות בשמורת עוז וגאון ובזמן שרכב ההסעה עמד בפקק, נרצח עזרא מהירי שביצע המחבל לעבר הרכבים העומדים. בפיגוע נרצחו גם יעקב דון הי''ד ורופא פלסטיני.

בני משפחת שוורץ הגיעו לארץ חמישה שבועות לאחר הרצח וביקשו להשלים את פעולת ההתנדבות אותה לא זכה להשלים עזרא. אביו אמר בטקס שהתקיים בשמורה כי, החיבוק אותו מקבלת המשפחה מחזק אותם ברגעים הקשים.

צילום: דוברות מוא"ז גוש עציון

אמו של עזרא סיפרה על בנה שהיה אהוב על חבריו, מלא בחוש הומור ואוהב ספורט. היא גילתה שהקשר הראשון של עזרא עם הארץ נוצר ברגע בו שנחטפו שלושת הנערים ובסוף הוא מצא את מותו להתנדבות בדרך לשמורה בה מונצחים הנערים.

שמורת עוז וגאון הוקמה בלילה בו נמצאו גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח הי''ד. החורשה המוזנחת שכוסתה בזבל רב, הפכה למוקד תיירות ופעילות לנוער מכל רחבי הארץ. מאות מגיעים מידי שבוע להתנדבות בפיתוח השמורה.

דוידי פרל, ראש המועצה האזורית גוש עציון, אמר לבני המשפחה כי בין גוש עציון ובין עזרא הי"ד וכל משפחת שוורץ נוצר קשר  אמיץ שלא ינתק. "עם ישראל מתמודד לאורך השנים עם כאב ומחיר כבד, במבט ארוך אנחנו יכולים לראות כיצד דווקא הקשר לארץ מבטיח לנו את החיבור לעבר ואת האמונה בעתיד", אמר.

צילום: דוברות מוא"ז גוש עציון