הרבנית ליאור: "סוחטים הודאות מהילדים"

כ-150 איש הפגינו במרכז ירושלים במחאה על עינוי החשודים במעורבות ברצח. רב היישוב כוכב השחר: "אנחנו אוהבי המדינה, חייבים למחות".

עדו בן פורת , ט"ו בטבת תשע"ו

כ-150 בני אדם, רובם בני נוער, הפגינו הערב (ראשון) במרכז העיר ירושלים במחאה על המשך עינוי העצורים בשב"כ.

המפגינים, תושבי כוכב השחר ופעילים נוספים נשאו כרזות הקוראות להפסיק את העינויים נגד העצורים, ששלושה מתוכם טרם נפגשו עם עו"ד כבר מעל שבועיים, וכן קראו לסגור את המחלקה היהודית בשב"כ.

בהפגנה נשאו דברים רב היישוב כוכב השחר, הרב אוהד קרקובר, וגם הרבנית אסתר ליאור, רעייתו של הרב דב ליאור.

"נציגים רשמיים של מדינת ישראל מתנהגים באופן לא יהודי שלא מתאים לעם שלנו, זה צריך להדאיג אותנו", אמר הרב קרקובר. ''לענות נערים צעירים בכיתה י, י"א ו-י"ב באופן שלא נעשה מעולם במדינת ישראל זה דבר שלא מתאים לערכים שלנו ואנו חייבים למחות על זה. זה כואב לנו בתור אנשים שאוהבים את המדינה שלנו וצריך לצעוק על זה".

הרבנית ליאור הוסיפה כי "עצם העובדה שמענים ילדים יהודים במדינת ישראל בבתי הכלא שלנו, זו שערורייה שאינה נסבלת. אני שמעתי על משטרים אפלים שאפילו שעצרו יהודים לא עינו אותם כמו שמענים את הילדים שלנו".

היא התייחסה להכחשות הפוליטיקאים על כך שנעשו עינויים, "אני יודעת מעדויות אישיות שיש עינויים ברמות כאלה ואחרות שמנסות לסחוט מהילדים הודאות", אמרה.

נציין כי בשעות הבוקר והצהרים קיימו פעילי מטה "יהודי לא מענה יהודי" מספר מייצגי עינויים ברחבי ירושלים בהם הציגו לעוברים ולשבים כיצד מתבצעים העינויים במתקני השב"כ.