אחד פחות: אוסקר גארסיה לא יאמן את מכבי ת"א

אחרי התפטרותו של מאמן מכבי ת"א אמש, סלבישה יוקאנוביץ' הסרבי, מועמד אחד ירד מהפרק כשחתם ברד בול זלצבורג האוסטרית

נרי וייס , ט"ז בטבת תשע"ו

קרויף. מחפש אחר מאמן חדש
קרויף. מחפש אחר מאמן חדש
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

פחות אחד, יותר נחמד? לא בטוח כלל אם זה תלוי בבעלים של מכבי תל אביב, מיטש גולדהאר. 

אמש (ראשון), הודיע באופן סופי סלבישה יוקאנוביץ', מאמנה הסרבי של קבוצת הכדורגל מכבי תל אביב, כי הוא אכן עוזב את האלופה הישראלית לטובת פולהאם מהליגה השניה באנגליה, ונתן את האות לבורסת השמות לאימון האלופה ומחזיקת הגביע הישראלית.

עזיבתו של יוקאנוביץ' מלווה בטונים צורמים ופגעה רבות בהנהלת הצהובים, אך בגזרת השחקנים, ובוודאי בקרב האוהדים הצהובים, יש מי שברך על עזיבתו של המאמן הסרבי. 

בתחילה נראה כי מי שעשוי להגיע לאמן את האלופה הוא לא אחר מאשר מאמן נבחרת ישראל בכדורגל היוצא, אלי גוטמן, אך במכבי החליטו להמשיך בקו המנחה אותם מאז כניסתו של ג'ורדי קרויף לניהול המקצועי של הקבוצה מתל אביב, כששם מחפשים אחר מאמן זר, כזה שישדרג את הקבוצה שנמצאת בתקופה רעה על אף תבוסה שהנחילו אמש לעירוני קריית שמונה בדמות חמישה שערים שכבשו לרשתם של הצפוניים. 

רגע אחרי שנודע לצהובים מתל אביב כי מאמנם הסרבי עשוי לחזור אל ליגת המשנה האנגלית לטובת אימון פולהאם, הנחיתו אלה במפתיע את מי שכבר אימן את הקבוצה בשתי קדנציות שונות, אוסקר גארסיה הספרדי. 

גארסיה הגיע במפתיע לארץ לאחר שכבר סיכם טלפונית עם הצהובים את חוזהו, אך הדברים לא עלו יפה והספרדי שהחזיק גם בהצעה מרד בול זלצבורג האוסטרית, חתם לבסוף בשורותיה. בזלצבורג יאמן גארסיה בין היתר את עומר דמארי, החלוץ הישראלי שהגיע מהפועל תל אביב.

בינתיים, במכבי מחפשים אחר מועמד לאימון הקבוצה, כששם מקווים כי כבר ביומיים הקרובים יודיעו על המאמן החדש. מי שכעת נמצאים ברשימת המועמדים של הצהובים מתל אביב, אלו תומס כריסטיאנסן הספרדי ממוצא דני, שגדל יחד עם קרויף בברצלונה ואימן בין היתר את לרנקה הקפריסאית, וז'ואן קאריו, שכבר היה מועמד בקיץ האחרון למכבים כששימש כעוזרו של פאולו סוזה בהונגריה ואף החליפו בתפקיד כשזכה עם הקבוצה באליפות הונגריה.

האם בקרוב יהיה מאמן חדש לאלופה הישראלית?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il