הורים שכולים: לשלול אזרחות מהסייען לפיגוע

משפחות שכולות שאיבדו את יקיריהן בפיגוע בקו 37 בחיפה, שיגרו מכתב לנתניהו: בידיך האפשרות לוודא שלא ניתקל בו ושלא יאמלל את חיינו.

עוזי ברוך , י"ז בטבת תשע"ו

הפיגוע בחיפה בקו 37
הפיגוע בחיפה בקו 37
פלאש 90

משפחות שכולות שאיבדו את יקיריהן בפיגוע בקו 37 בחיפה, פנו היום (שלישי) במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הפנים בפועל, בדרישה לשלול את אזרחותו של מוניר רג'בי, סייען שפעל עם חוליית הטרור שביצעה את הפיגוע.

"בן בליעל זה אחראי לרציחתם של 17 ישראלים, 9 מתוכם תלמידי בית ספר בני 13 עד 18, שהיו בדרכם מבתי הספר על ציר הכרמל לביתם לאחר יום לימודים", כותבות המשפחות ומוסיפות כי שלילת אזרחותו תוסיף להרתעה ולהגנה על תושבי המדינה "מפני מי שחיים בתוכנו וחורשים את רעתנו".

בעבר פנו המשפחות לשרי הפנים אך כל הפניות לא נענו. "פנייתנו היום נכתבת בדם ליבנו ובאה ממקום של כאב עמוק ומטרתה אחת, לשלול את אזרחותו/תושבותו של המחבל הסייען מוניר רג'בי שחי בחיפה מספר שנים", כתבו בני המשפחות לנתניהו.

"כבוד ראש הממשלה ושר הפנים, רק בידך הכוח למנוע זאת, בידיך האפשרות לשלול את אזרחותו ואת תושבותו ולוודא שלא ניתקל בו ושלא יאמלל את שארית חיינו. נתנחם בעובדה שנדע שחי רחוק מאיתנו וללא אפשרות הגעה למקומותינו. אנו פונים שוב מכיוון שמועד הדיון בשחרורו של משתף פעולה זה הוא ה-12 בינואר 2016, שבועיים בלבד מהיום''.

''רק לך הסמכות לשלול את מעמדו האזרחי ובכך להילחם בטרור", כתבו המשפחות לראש הממשלה. ''תושבותם של סכינאים שרצחו ישראלים נשללת. אין ספק כי יש לשלול את תושבותו של מי שאשם ברציחתם של שבעה עשר ישראלים. צעד זה יקל במקצת על חיינו ויתרום להרתעה ולהגנת תושבי המדינה מפני גיס חמישי, מי שחיים בתוכנו וחורשים רעתנו''.