רב חדש לתקוע

הרב אבי בלידשטיין נבחר פה אחד לתפקיד, במקומו של הרב מנחם פרומן זצ''ל שנפטר ב-2013.

חזקי ברוך , י"ז בטבת תשע"ו

נבחר פה אחד. הרב בלידשטיין במרכז
נבחר פה אחד. הרב בלידשטיין במרכז
צילום: דוברות מוא"ז גוש עציון

במכרז לרב הישוב תקוע במועצה האזורית גוש עציון נבחר הבוקר (שלישי) פה אחד הרב אבי בלידשטיין.

הרב בלידשטיין נכנס לתפקיד אותו מילא במשך שנים הרב מנחם פרומן זצ''ל שנפטר בשנת 2013.

הרב בלידשטיין למד בישיבת הר עציון ואחר כך שימש כר"מ בישיבת ירוחם ובישיבת ההסדר בפתח תקווה. את הסמיכה לרבנות הוא קיבל מהרבנים הראשיים הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף.

הרב רפי אוסטרוף, ראש המועצה הדתית בגוש עציון סיפר על החיבור של הרב בלידשטיין לקהילה. "בתקוע יש קהילה מגוונת - חילונים, מסורתיים, חב"דניקים, ברסלברים ודתיים לאומיים. הרב התחבר לכל גווני הקשת של התושבים, והם בחרו בו לשמש כרבם".

הרב אוסטרוף סיפר על תהליך הבחירה, "היישוב הקים ועדת איתור שהייתה מורכבת מנציגים מכל הקבוצות ביישוב. ישבו בוועדה נשים, חילונים, בעלי בתים וגם רבנים, הם פרסמו מכרז, הזמינו רבנים לתת שיעורים לתושבי היישוב ולהיפגש עם הוועדה. תהליך הבחירה הוא קריטי להצלחת הרב ולכן הדבר נעשה בצורה מושכלת".

הוא מציין עובדה נוספת, "הרב נבחר לתקופות ניסיון, יש תחנות יציאה והיישוב יוכל להחליט אחרי תקופות מסוימות שהם רוצים לחשוב על העניין מחדש. זה נתון חשוב שדמותו של הרב לא נכפית על היישוב לאורך ימים ושנים".

סגן ראש מועצת גוש עציון, משה סוויל, אמר כי "להיכנס לנעליו ולמלא את תפקיד הרב של תקוע אחרי הרב פרומן היא משימה שנראית בלתי אפשרית.

''הקשר של הרב עם הקהילה, הייחוד של הרב והייחוד של הקהילה היו תופעה מופלאה", תיאר סוויל והדגיש כי ''בזמן הקצר שהרב בלידשטיין נמצא ביישוב נראה שהוא כבר מוצא את הדרך הייחודית שלו להיות חלק מהקהילה, להקשיב ולהוביל.

"אני מאחל לרב בילדשטיין ולכל קהילת תקוע הצלחה רבה וסלילת דרך חדשה של יצירה, הקשבה ושותפות", הוסיף סגן ראש המועצה.