שפטו בעצמכם: העצור ניסה להתאבד?

תמונה חדשה מוכיחה כי אחד העצורים בפרשת דומא ניסה לחתוך את ורידיו בעקבות העינויים. בשב"כ מכחישים: הטענה משוללת כל יסוד.

ערוץ 7 , י"ח בטבת תשע"ו

הקטין העצור, שבועיים לאחר המעשה
הקטין העצור, שבועיים לאחר המעשה
צילום: חוננו

עורכי הדין של אחד מעצורי פרשת הרצח בכפר דומא צילמו את פרקי הידיים של הנער העצור, כדי להוכיח שניסה לפגוע בעצמו ולשים קץ לסבל העינויים שעבר בחקירות השב"כ.

כזכור, גם בשב"כ וגם פוליטיקאים בכירים הכחישו את טענות עורכי הדין על כך שהקטין ניסה לחתוך את ורידיו.

עורכי הדין ראו את החתכים על ידיו כאשר התאפשר להם לפגוש אותו לאחר 21 יום בהם נמנע ממנו מפגש עם עו"ד. לאחר שגילו את הנעשה, דרשו כי הדבר יתועד בתיק החקירה, והתברר כי ידיו של הנער הוצגו בפני השופט. בעקבות כך נמצא הנער תחת השגחה צמודה של שב"ס, ועבר מספר בדיקות פסיכיאטריות.

רק השבוע התאפשר לצלם את ידיו של הנער, ולהציג את החתכים, שהגלידו בינתיים, אך בהחלט הותירו צלקות ברורות.

עו"ד חי הבר המייצג את הנער מטעם ארגון חוננו אומר כי "תמונה אחת שווה אלף מילים. במדינת ישראל קטין נחקר, מעונה עד שהוא מגיע למצב שהוא מנסה לשלוח יד בנפשו. צר היה לקרוא את הכחשות היחידה החוקרת למעשים, והניסיון לזרות חול בעיני הציבור, שעה שהדברים מתועדים וממוסמכים בתיק החקירה.

''אני מניח שלאחר שחומרי החקירה יתגלו, ומידת העינויים והמכות, והחריגה מהנהלים שהתרחשו בחקירה הזו יפורסמו, הציבור יזדעזע וילמד להבין איפה האמת ואיפה השקר", הוסיף עו"ד.

מהשב"כ נמסר בתגובה לדברים: "שירות הביטחון הכללי הוא ארגון ממלכתי וכל פעולותיו מבוצעות על פי דין. חקירות שב"כ מתנהלות בהתאם להוראות החוק והפסיקה, ונתונות לפיקוח היועץ המשפטי לממשלה, פרקליטות המדינה ובתי המשפט. הטענה כאילו אחד מהעצורים ניסה להתאבד - משוללת כל יסוד".