חדש: מריחואנה בהכשר הבד"צ

איחוד הרבנים האורתודוקסים של ארה"ב העניק כשרות למריחואנה רפואית של חברת 'ויראו' תוך הדגשה כי ההכשר ניתן שלא למטרות עישון

בן שאול , י"ט בטבת תשע"ו

שתילי המריחואנה
שתילי המריחואנה
צילום: חטיבת דובר המשטרה

האם לראשונה בהסיטוריה תשווק מריחואנה כשרה? מסתבר שכן. על פי דיווח של סוכנות הידיעות JTA, איחוד הרבנים האורתודוקסים של ארה"ב העניק כשרות למריחואנה רפואית של חברת 'ויראו' תוך הדגשה כי ההכשר ניתן שלא למטרות עישון.

מנכ"ל ויראו לא התבייש לומר כי החברה עושה שימוש בפונקציית הכשרות גם למטרות שיווק. "חותמת הכשרות של איחוד הרבנים האורתודוקסי לא רק יעזרו לנו לשרת את הצרכים הרפואיים של הקהילה היהודית הגדולה ביותר בארה"ב, אלא גם להילחם בסטיגמות מצערות המקושרות למריחואנה רפואית", טען מנכ"ל ויראו.

"ההודעה שולחת מסר חשוב לתושבי ניו יורק מכל הדתות המשתמשים בקנאביס רפואי על מנת להקל את הכאב והסבל, ובשום אופן לא מייצגים את את 'תרבות החשיש'", הוסיף.

לטענת הרב מנחם גנק, מנכ"ל מחלקת הכשרות של איחוד הרבנים האורתודוכסי, "מוצרי הקנביס הרפואי של ויראו, פותחו כדי להקל על כאב וסבל בתיאום עם מדיניות החמלה של מדינת ניו יורק".

 במסגרת תוכנית המריחואנה הרפואית של ניו יורק, נבחרו חמש חברות האמונות על אספקת החומר, ביניהם חברת ויראו. בהודעה לתקשורת נאמר כי "שימוש במוצרי קנאביס רפואי מומלצים על ידי רופא לא צריך להיחשב כחטא, אלא כמצווה".