הכירו את 'צוות י"א' ליישום רפורמת הבגרויות

מדובר בצוות עבודה משותף למשרד החינוך, מנהלים, מורים, הורים ותלמידים, שיבצע את ההתאמות לקשיים אשר עולים במסגרת הטמעת הרפורמה.

רעות הדר , א' בשבט תשע"ו

המפגש המשותף
המפגש המשותף
צילום: משרד החינוך

ביום חמישי האחרון נערך שיח פתוח בין נציגי משרד החינוך ונציגי התלמידים בישראל, בנושא מבנה הבגרויות החדש ויישום רפורמת למידה משמעותית.

בשיח נכחו בין היתר מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן ויו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית אליאב בטיטו ונציגי מועצת התלמידים והנוער מכל רחבי הארץ, בדגש על שכבת י"א.

במהלך השיח הפתוח עם התלמידים ובהמשך למפגשים עם מנהלים הוחלט על הקמת "צוות י"א", צוות עבודה משותף למשרד החינוך, למנהלים, למורים ולמועצת התלמידים והנוער הארצית. הצוות אשר יגובש בימים הקרובים, ייפגש אחת לשבוע ויפעל כדי להטיב את הטמעת רפורמת הבגרויות במוסדות החינוך.

נציגי התלמידים הביעו תמיכה מלאה בעקרונות הרפורמה, והסכימו עם נציגי המשרד בחשיבות דרכי הלמידה החדשות, ששמות דגש על למידה משמעותית ועל התאמת ההוראה למיומנויות המאה ה-21.

לצד זה, הציגו התלמידים קשיים שהם חווים במהלך שנת הלימודים הנוכחית, ודיברו על עומס שחשים לטענתם תלמידי שכבת י"א. נציגי המשרד קיבלו שבשנה הראשונה ליישום הרפורמה אכן ייתכנו קשיים, והוסכם שיש לפעול במשותף כדי למצוא להם פתרונות הולמים ומקלים.

במהלך השיח, הציגו נציגי מועצת התלמידים והנוער הארצית שורה של נושאים לבחינה, ומנכ"לית המשרד הבטיחה לשקול את הנושא. המנכ"לית מיכל כהן הדגישה כי "צוות י"א יפעל במשותף לליבון הנושאים והקשיים שעולים מין השטח, אני גאה בתלמידים ומתרשמת מהאחריות ומהמנהיגות שלהם. רפורמת הלמידה המשמעותית נועדה כדי לקדם למידה חווייתית ועדכנית, ואני משוכנעת שביחד נביא להצלחתה".

אליאב בטיטו, יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, בירך על ההחלטה. "אנו שמחים על היענות משרד החינוך לבקשתנו, על הקשב הרב לכל הטענות שעלו ועל האפשרות לקחת חלק בעיצוב עתיד החינוך של מדינת ישראל. אנו רואים בעקרונות הרפורמה התחלה לשינוי משמעותי בדרך לחינוך אחר ומתקדם, ומאמינים כי אנו - בני הנוער, נוכל להשלים את החלק החסר, ולהפוך את החינוך בישראל לזה העומד בחזית החינוך העולמית".