הנער הקטין מואשם בעבירות תג מחיר

הקטין בן ה-17 נגדו הוגש כתב אישום, מואשם לא רק בקשירת קשר לביצוע ההצתה בכפר הערבי, אלא בשורת עבירות של פגיעה בנוצרים וערבים.

עדו בן פורת , כ"ב בטבת תשע"ו

תג מחיר
תג מחיר
פלאש 90

במשרד המשפטים פרסמו הערב (ראשון) מספר הבהרות בעקבות הגשת כתבי האישום נגד החשודים במעורבות ברצח בכפר דומא.

ראשית מבהירים במשרד כי עמירם בן-אוליאל, אינו תושב היישוב שילה, אלא תושב מאחז סמוך לו.

בנוסף, מדגישים, כי הנאשם השני, קטין בן 17, מואשם בגין קשירת קשר לביצוע פשע וגם ב-6 אישומים נוספים בגין ביצוע שורה של עבירות הצתה, עבירות רבות של היזק בזדון ממניע גזעני, קשירת קשר לביצוע פשע, עלבון דת ממניע גזעני ועוד.

הקטין נאשם כי קשר קשר יחד עם אחרים להצית את כנסיית 'הדורמיציון' הנמצאת בעיר העתיקה בירושלים. זאת, בין היתר על רקע שמועה לפיה בכוונת הכנסייה הנוצרית לתפוס חזקה בקבר דוד המלך הנמצא בסמוך.

לפי כתב האישום, במהלך חודש פברואר הגיע הנער יחד עם חבריו למרכז העיר בירושלים כשהם מצוידים בתרסיס צבע, מיכל עם בנזין, גפרורים, קפוצ'ונים וכיסוי פנים.

הם הגיעו לכנסיה, פתחו באמצעות מקל את החלון של חדר האמבטיה הנמצא באגף בו שהו באותה עת תלמידי סמינר הכנסייה, הציתו את החדר וריססו על קיר הכנסייה את הכתובות: "ישו בן ---", "מריה ---", "גאולת ציון אוהבת את משה אורבך", ונמלטו מהמקום. נזקים כבדים נגרמו למבנה הכנסייה.

עוד נטען בכתב האישום, כי הנער הצית יחד עם אחרים כלי רכב רבים בכפר עקרבה ובכפר יאסוף באמצעות שפיכת נוזל דליק על מכסה המנוע, ניקב צמיגים של כלי רכב בבית צפפא בירושלים, תוך שהוא דואג להסתיר את פניו על מנת להקשות על זיהויו.

כמו כן, הוא נאשם כי ריסס על קירות ומדרכות, מיד לאחר ביצוע המעשים, כתובות כגון "אין רכבים אין פיגועים", "דש מימ"ר חמניות" ועוד. בנוסף, הוא נאשם שהצית יחד עם אחרים חבילות חציר שהונחו באסם תבואה הצמוד לביתו של תושב הכפר עקרבה, וריססו על קיר הסמוך למחסן התבואה את הכתובת: "תג מחיר נקמת היהודים".

בית המשפט האריך את מעצרם של הנאשמים עד החלטה אחרת.