שיווקי "מחיר למשתכן" עקפו את היעד

בסך הכול שווקו במהלך שנת 2015 קרקעות לבניית 44,248 יחידות דיור, 27,690 מתוכן במסגרת תכנית מחיר למשתכן.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ג בטבת תשע"ו

משה כחלון
משה כחלון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון מפרסמים היום את נתוני שיווק הקרקעות של שנת 2015.

בסך הכול שווקו במהלך השנה קרקעות לבניית 44,248 יחידות דיור, מתוכן שווקו קרקעות לבניית 27,690 יחידות דיור במסגרת תכנית מחיר למשתכן.

שיטת "מחיר למשתכן" מבטיחה הנחות לרוכשי הדירות בסך מאות אלפי שקלים מתחת למחיר השוק תוך ויתור המדינה על הכנסות מקרקע.

יעדי הממשלה לשיווק הקרקע לשנת 2015 שהיו 45,000 יחידות דיור הושגו במלואם, מתוכם יועדו 25,000 יחידות דיור למחיר למשתכן. השיווק בפועל של קרקעות למחיר למשתכן עלה בכ- 10.7% על היעד הממשלתי והגיע כאמור ל 27,690 יחידות דיור.

לדברי שר האוצר, משה כחלון, "שברנו את השיטה, הפסקנו את הספסור בקרקע ועמדנו ביעדים שהצבנו. חשוב מהכול – החזרנו את התקווה לזוגות הצעירים. בשנה הבאה נשלים שיווק של 70,000 יחידות דיור במסגרת תכנית המחיר למשתכן כפי שהתחייבנו, ואני מאמין שגם נעבור את זה. חשוב לציין שכל הדירות הללו ישווקו וימכרו במחיר מוזל, בהנחה של מאות אלפי שקלים, שתופנה לזוגות הצעירים חסרי הדיור ולרווקים בני 35, ללא הבדלי דת, גזע ומין".

"כל מי שאין לו דירה במדינת ישראל יוכל להשתתף בהגרלה וגם לזכות. אין לי ספק שמכלול הפעולות שלנו ישפיעו על שוק הדיור כולו, וכבר היום אנו עדים לשינוי בשיח", הוסיף כחלון.

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הוסיף "השנה הייתה שנה טובה לדיור בישראל, והשנה הבאה תהיה אף טובה יותר. יש שיתוף פעולה פורה בין כל גורמי הדיור בהובלת שר האוצר, משה כחלון. השיטה של חלוקת הסמכויות בין המשרדים עובדת ביעילות ומוכיחה את עצמה, ואנחנו רואים את התוצאות בשטח. בחודשים האחרונים בקרתי ב-55 מועצות וערים, בעשרות סיורים עם צוות משרדי, ואנחנו רואים שהציבור מתחיל להרגיש שמשהו קורה בשוק הדיור".

"אנחנו צופים שגם 2016 תהיה שנה מוצלחת, במסגרת התהליכים שכבר התחלנו ובמסגרת תוכניות חדשות" הוסיף.