דני דיין: לבני והערבים מטרפדים את המינוי

"14 ח"כים פעלו ללא לאות נגד המינוי שלי בברזיל: 13 חברי הרשימה המשותפת וציפי לבני אחת", צייץ דיין בחשבון הטוויטר שלו.

ניצן קידר , כ"ג בטבת תשע"ו

דני דיין
דני דיין
צילום: ניסים לב

השגריר המיועד לברזיל, דני דיין, מאשים את חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) כי היא פועלת לטרפד את המינוי שלו.

"14 חברי כנסת פעלו ללא לאות נגד המינוי שלי בברזיל: 13 חברי הרשימה המשותפת וציפי לבני אחת", צייץ דיין בחשבון הטוויטר שלו.

כזכור, לבני אמרה בשבוע שעבר כי "העיכוב במינוי דני דיין לשגריר בברזיל זו לא התנכלות אישית לדני דיין - אלא התנגדות למדיניות ישראל בנושא ההתנחלויות".

דיין עצמו נועד עם ראש הממשלה בסוף השבוע שעבר, לשיחה באשר לניסיונות לאשר את מינויו מול הממשל בבריזליה, שטרם השיב תשובה בנושא – למרות שחלפו כבר חודשים ארוכים.

סטטוס המינוי של דיין מוגדר כעת כ"נדחה" על ידי הברזילאים - והמשמעות היא שדיין תלוי באוויר – אין אישור למינויו אבל גם לא נשמע סירוב.

בשבוע שעבר עלו לסדר היום הניסיונות של המערכת הדיפלומטית בראשות סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי ובהכוונת ראש הממשלה נתניהו לקדם את אישור המינוי, שנתקל בקשיים רבים, בין היתר בשל המציאות הפוליטית הסבוכה בברזיל, ועצם העובדה שמרבית הפוליטיקאים מזוהים כפרו-פלסטינים.

בשבוע שעבר, העריך בכיר בממשל הבריזלאי בשיחה עם סוכנות הידיעות 'רויטרס' כי המינוי לא יאושר.

במקביל, גם הפלסטינים פועלים נגד המינוי. סאיב עריקאת, מזכ"ל אש"ף, אמר באחרונה כי "ברזיל תאבד מאמינותה אם תסכים לפשעי מלחמה, אפרטהייד וקולוניזציה. וזה מה שדני דיין מייצג. דיין הוא מתנחל בלתי חוקי, שעבודתו היא להצדיק את הקולוניזציה הפושעת של ישראל בפלסטין. ראינו במינויו אישור מחודש למחויבות הישראלית להתנחלויות".