"חייבים לשמור על החוסן הלאומי שלנו"

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ שוחח עם פורום בכירי המשק של אוניברסיטת בר אילן על גל הטרור והדרכים שיביאו לדעתו למפלת דאע"ש

מנחם שוורץ , כ"ג בטבת תשע"ו

גנץ באוניברסיטת בר אילן, היום
גנץ באוניברסיטת בר אילן, היום
צילום: דוברות בר אילן

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ אומר כי ללא גיבוש אסטרטגיה בינלאומית ומהלך קרקעי משותף יהיה קשה מאוד להילחם בארגון הטרור דאע"ש.

בשיחה שקיים היום (שני) עם פורום בכירי המשק של אוניברסיטת בר-אילן הוסיף גנץ כי תנאי נוסף להבסת דאע"ש יהיה איתור כוחות מקומיים שיהיו מוכנים לקבל לידיהם את השליטה על השטחים שיוצאו מידי הארגון.

גנץ התייחס גם לגל הטרור הנוכחי וציין כי קיימת חשיבות גדולה בשמירה על החוסן החברתי והערכי של החברה בישראל כדי להתמודד עם האיום.

אנו נלחמים על מה שאנו מייצגים, אך שומרים על צלמנו ודמותנו וזה חלק מהניצחון. לחסל מחבל תוקף - כן. לעשות בו לינץ' כשהוא לא מסוכן – לא. אנחנו לא מוכנים ולא יכולים לקבל מוסרית מעשה של לינץ'", הבהיר הרמטכ"ל לשעבר.

הוא הוסיף כי על ממשלת ישראל לקדם יוזמה מדינית שתיקח בחשבון את השינויים האזוריים. "הכל צריך להיעשות באחריות ובשיקול דעת, תוך למידה כל הזמן של האתגרים הביטחוניים. מביקורי אצל משפחות הנופלים ב'צוק איתן' הרגשתי את החוסן הלאומי אצל ההורים, שלמרות הכאב הנורא, הרי שלא הטילו ספק בצורך שהיה להילחם. ההבנה הזו של חיילינו שחייבים להילחם היא החוסן החשוב ביותר שלנו".

גנץ התייחס למצב החברתי בישראל וטען כי "המציאות החברתית בישראל מדאיגה מאוד. הפערים החברתיים עלולים להשפיע על החוסן הלאומי, ולכן עלינו לעשות כל מאמץ ולפעול במשותף לצמצם הפערים ולחזק את האחדות".