משפחת התינוק: תנו לנו לקבור אותו

הרוחות סוערות בבית שמש עקב פסיקת בית המשפט לנתח את גופת נכדו של ראש העיר. "לכולם ברור שלמטפלת לא היתה כוונת זדון".

בני טוקר , כ"ו בטבת תשע"ו

משה אבוטבול
משה אבוטבול
צילום: פלאש 90

 

עו"ד אלמליח: המשפחה מעוניינת לקיים את הלוויה

משפחתו של התינוק שנפטר, נכדו של ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, הגישה ערעור לבית המשפט העליון על הפסיקה לפיה יש לנתח את גופת התינוק משה רפאל מזרחי ז"ל שנפטר הבוקר (ה') לאחר שאושפז עם פגיעת ראש.

התינוק בן הארבעה חודשים פונה לפני עשרה ימים לבית החולים בעקבות פגיעת ראש קשה, ולאחר שהמידע הועבר מבית החולים לרשויות עלה החשד כי התינוק טולטל על ידי המטפלת שטיפלה בו.

בראיון לערוץ 7, אומר עו"ד משה אלמליח, כי הדרישה לנתח את הפעוט ז"ל, פוגעת ברגשות המשפחה, "כל הדרישה הזאת של ניתוחי מתים, חייבים לשנות אותה. הרי במקרה הזה אין חשד שיש איזה עבריין שמסתובב ברחובות חופשי, הרי גם החשדות של המשטרה מצומצמים מאוד ואם יש חשד הכול כבר נחקר. התיק הזה ממילא ייגנז אז מדוע לא מתחשבים כאן, בכבוד האדם וחירותו. אין התחשבות ברגשות הדתיים".

לטענת עורך הדין ברור שלמטפלת לא הייתה כוונת זדון, "זה סיוט שהמשפחה צריכה לעבור שהיא לא יכולה לקיים את ההלוויה. אומרים למשפחה שאולי מחר הם ירצו לתבוע כסף, אבל המשפחה כבר הודיעה שהיא לא תעשה את זה. המשפחה רוצה את כבוד המת".

"מדוע אין כאן התחשבות ורצון להזדהות עם הכאב של המשפחה", תוהה עורך הדין. "גם אם חס וחלילה קרה משהו, כבר חקרו את המטפלת ואת ההורים, למשטרה אין חשד, כולם משוכנעים שגם אם חס וחלילה זה נעשה זה היה בשוגג".

עו"ד אלמליח מקווה שהעתירה תתקבל וההלוויה תתקיים, "אני כבר שלושים שנה בתחום ולא מכיר מקרה אחד שהניתוח תרם למשהו. זה רק מעכב את ההלוויה. לכן הוגש ערעור לבג"ץ ואנחנו מקווים שהחלטה תשתנה".