מסכת הצביעות של "דאגה לזכויות אדם"

ראש הממשלה הגיב לתחקיר שפורסם ב"עובדה" ואמר כי הוא היווה עדות נוספת להתנהלות האכזרית של הרשות הפלסטינית, שמענה ורוצחת פלסטינים.

חזקי ברוך , כ"ז בטבת תשע"ו

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: יצחק הררי, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לתחקיר שפורסם אמש (חמישי) בתוכנית "עובדה" ובו נחשפו פעילי שמאל קיצוני מסגירים למנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית סוחרי קרקעות פלסטינים שמוכרים קרקעות ליהודים.

"התחקיר שפורסם אמש בתוכנית 'עובדה' חשף את פרצופם האמיתי של קיצונים בתוכנו, ששנאת ההתיישבות העבירה אותם על דעתם והביאה אותם עד כדי הסגרת חפים מפשע לידי עינויים והוצאות להורג", אמר נתניהו.

לדבריו, ''התחקיר היווה עדות נוספת להתנהלות האכזרית של הרשות הפלסטינית, שמענה ורוצחת פלסטינים שכל 'פשעם' הוא מכירת קרקעות ליהודים.

''דברים חמורים אלה מחייבים גינוי מוחלט מכל חלקי החברה הישראלית, שמוקיעה מקרבה מעשי רצח ונלחמת בטרור באשר הוא. מי שמעודד רצח לא יכול להמשיך ולהתחבא מאחורי מסכת הצביעות של 'דאגה לזכויות אדם'".

אמש הגיב לתחקיר גם שר המדע אופיר אקוניס (הליכוד) שאמר כי מדובר ''בביטוי נוסף להסלמה מסוכנת של השמאל הקיצוני. זוהי עוד הוכחה לתהליכי ההקצנה והפעילות האנטי ישראלית שמעמיקה בעמותות השמאל.

"הפעולות הללו, נגד ההתיישבות והמתיישבים, נגד צה״ל וכוחות הביטחון, הן לא למען 'זכויות אדם' - ההפך הוא הנכון. התחקיר חושף שבשם המאבק נגד ישראל ולמען הפלשתינים, ישנם בשמאל הסהרורי כאלה שמוכנים להקריב גם חיים של פלשתינים חפים מפשע", כך אקוניס.

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), הביע גם הוא זעזוע מהחומרים שנחשפו, "שוב הוכח שארגונים מסוימים לזכויות אדם בפועל רומסים זכויות אדם. אני קורא לרשויות החוק למצות עימם את חומרת הדין. אולי עכשיו נבין כמה חשוב חוק העמותות".