מאמן שמיני פוטר מליגת העל בכדורגל

18 מחזורים, 8 מאמנים, והיד עוד נטויה. ראובן עטר, מאמן מכבי נתניה פוטר מתפקידו לאחר כישלון גדול שלו בהובלת הקבוצה. מי הבא בתור?

נרי וייס , כ"ט בטבת תשע"ו

עטר. שרד 8 מחזורים בנתניה
עטר. שרד 8 מחזורים בנתניה
צילום:פלאש 90

כששלומי דורה פוטר לפני שמונה מחזורים מאימון מכבי נתניה, מיד דרשו אוהדי הקבוצה את הגעתו של ראובן עטר במקומו. אוהדי נתניה זוכרים לעטר חסד רב, הודות לתקופה בה אימן כבר בעבר את הקבוצה ואולי גם בשל היותו שחקן נערץ עוד בימים בהם שיחק על כר הדשא. 

לאחר שמונה מחזורים בלבד הודיעה הקבוצה מנתניה לפני זמן קצר על פיטוריו של עטר, כשזה לא רק שלא הצליח להוציא את הקבוצה מהמקום האחרון בטבלת ליגת העל שבכדורגל, כי אם העמיק עוד יותר את מצבה העגום של הקבוצה. 

בתקופתו במועדון, צבר עטר שלוש נקודות בלבד מתוך 24 אפשריות, כשבעיקר היכולת הרעה של הקבוצה היא שהכריעה את הקבוצה בשאלה אם להיפרד מהמאמן המתולתל. 

פיטוריו של עטר, הינם הפיטורים השמיניים העונה של מאמן בליגת העל הבכירה, כשמדובר ב-18 מחזורים שהתקיימו עד עתה. שיא שלילי ללא ספק. 

בנתניה האמינו כי עטר יהיה מסוגל להציל את הקבוצה, שנקלעה למאבקי תחתית מפתיחת העונה אך המציאות הייתה אחרת. עטר רשם שמונה משחקים בקדנציה החמישית שלו אצל היהלומים, בהן רשם חמישה הפסדים, שלוש תוצאות תיקו ויחס שערים שלילי של 13:3.

מי יהיה מחליפו של עטר שיכניס את עצמו למיטה החולה שנקראת מכבי נתניה אין לדעת. מחר יתכנס דריקטוריון המועדון כדי להחליט על זהותו של המאמן החדש, ובינתיים עד מציאת היורש לעטר שחקן העבר של המועדון, גיא צרפתי, יהיה זה שיעביר את האימונים כשבנתניה לא שוללים אפשרות כי צרפתי ימונה למאמן הקבוע של המועדון אך לוקחים בחשבון את חוסר הניסיון שלו ואת המאבק כנגד הירידה לליגת המשנה. מנחם קורצקי, שמאמן את הפועל פתח תקווה, ויובל נעים נחשבים גם כן כמועמדים לאימון הקבוצה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il