ילין זועם: נתניהו מפקיר את תושבי עוטף עזה

ח"כ חיים ילין דורש מראש הממשלה ושר הביטחון לעמוד בהבטחותיהם ולתקצב הקמת מכשול בגבול הרצועה שימנע חדירה במנהרות טרור.

חזקי ברוך , א' בשבט תשע"ו

מנהרות בצפון?
מנהרות בצפון?
פלאש 90

על אף הבטחות ראש הממשלה ושר הביטחון לאחר מבצע צוק איתן, עיון בתקציב הביטחון מעלה כי גם בשנת 2016 לא מוקצים כספים לבניית המכשול החדש לאורך גבול רצועת עזה שיסכל מנהרות טרור.

בעקבות כך פנה היום (שני) ח"כ חיים ילין (יש עתיד) במכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה שיפעל לתקצוב המכשול החדש לאורך גבול הרצועה.

"ראש הממשלה ושר הביטחון מבטיחים לתושבי העוטף כבר משנת 2014 את הקמת המכשול לאורך הגבול עם רצועת עזה. מכשול שנועד להציל חיים, למנוע חטיפות, למנוע מנהרות, לשמור על הביטחון ולחזק את החוסן של תושבים", אמר ח"כ ילין.

הוא סיפר כי ''לאחר מלחמת 'צוק איתן', כינס ראש הממשלה את כל ראשי המועצות בעוטף והתחייב לא לאפשר לחמאס להתעצם ולהתחזק ושתוך ימים נראה את הדחפורים בשטח מתחילים להקים את המכשול. שנה וחצי עברה והמחבלים יכולים לחצות בקלות מתחת ומעל פני האדמה".

במכתבו קרא ח"כ ילין לראש הממשלה לקחת אחריות ולקיים הבטחות, "החיים של תושבי עוטף עזה באחריותך. די לדיבורים ולהבטחות, הגיעה העת למעשים בשטח. אני יודע שבמדינת ישראל איש לא מקבל ציון לשבח על מניעת אסון, אבל אני דורש ממך בכל זאת ולפעול לבניית המכשול. ביכולתך למנוע את הקורבן הבא".