ירידה בפניות מעסיקים להיתר פיטורין בהריון

משרד הכלכלה התיר לפטר 956 נשים בהריון או בטיפולי פוריות בשנת 2015. ח"כ בן-ארי: "המספר הנמוך של נשים שפנו מעיד על ייאוש".

אורנית עצר , ב' בשבט תשע"ו

להתעמל גם בהריון
להתעמל גם בהריון
Office XP

הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי קיבלה היום (שלישי) דיווח ממשרד הכלכלה על נתוני פיטורי עובדות בהריון ובטיפולי פוריות לשנת 2015 ועל האכיפה הפלילית והמנהלית בנושא.

משרד הכלכלה חשף כי קיבל השנה 1,422 פניות ממעסיקים להיתרי פיטורין -  ירידה של 12% משנה שעברה. המשרד קיבל השנה 1183 החלטות, כאשר 956 היתרים ניתנו לפיטורים, 83 היתרים לצמצום היקף העבודה, ו-144 פניות סורבו. המשרד הטיל השנה 36 עיצומים על מעסיקים בסך כולל של 1,286,640 ש''ח.

רבקה מקובר, מנהלת אגף הרישוי במשרד הכלכלה ציינה כי "יש ירידה במספר הפניות, ואנחנו מייחסים את זה, בין השאר, לעצם מודעות המעסיקים שאין משמעותה של פנייה כי בהכרח יינתן היתר פיטורין, ולכן מראש הם חוסכים את ההליך".

שרית יהודאי, מנהלת תחום חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה הסבירה "ההליך המתקיים אצלנו הוא שקוף, כך ששני הצדדים רואים את טיעוני השני ומגיבים אליהם, אך נטל ההוכחה חל על המעסיק".

ח"כ רחל עזריה (כולנו) אמרה לנציגי המשרד "אתם עושים עבודה טובה, אבל ההרגשה שלי היא שהרבה דברים קורים עוד בשלב המוקדם של אי קבלה לעבודה או הערמת קשיים על העובדת כדי להביא לעזיבתה. אלו תהליכים מורכבים יותר, שלא יכולים להתכנס לכדי תלונה אליכם. יש לכם רעיונות מה אפשר לעשות כדי לגרום לכך שגם הדברים הפחות חד משמעיים יקרו? יש כלים שיכולים לסייע לכם בעבודתכם?".

מקובר ענתה כי "אלו דברים שנופלים תחת סמכות נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה, ואנו עובדים איתם בשיתוף פעולה".

מאיר דוד, מנהל אגף אכיפה מנהלית במשרד הכלכלה הבהיר "באכיפה פלילית יש לנו סמכות גם לפעול לפי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, אבל אם היה סעיף של שוויון הזדמנויות בעבודה גם בהליכים מנהליים זה היה מאוד מסייע, כי רמת ההוכחה בפלילים גבוהה מאוד".

ח"כ נורית קורן (הליכוד) אמרה כי "כל המעסיקים יודעים את ההגבלה של החודש החמישי והם מפטרים יום לפני החודש הקובע. הגיע אלי מקרה של אישה עם מוגבלות שהועסקה במשרד המשפטים על תקן של בעלת מוגבלות, והם הודיעו לה כי תוכל לחזור ל-60 הימים הנדרשים אחרי חופשת הלידה, אבל לאחר מכן לא תימשך העסקתה".

עו"ד ג'נט שלום, נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה ציינה כי "המקרה של פיטורים אחרי 60 יום מתום חופשת הלידה אכן נופל תחת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, ואני מציעה לפנות אלינו, כי מספיק שהעובדת מראה ראשית ראיה, על מנת שנוכל לפעול".

"החוק עושה את העבודה אבל הבעיה היא ביישום, שכן יש חובה לייצוג משפטי בפועל. אנו עושים זאת ככל יכולתנו, אבל הנציבות מונה 10 עובדים ועובדות ולכן יכולתנו מוגבלת. אם נשאל במה אפשר לעזור, אז בייצוג משפטי לנשים אלה ובתקנים לנציבות", הוסיפה.

ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) שאלה "מה קורה עם נשים ביהודה ושומרון? בכנסת הקודמת התחלנו תהליך של החלת חוקים מסוימים על הציבור ביו"ש והחלת החקיקה על האזור, והייתה הצעת חוק שהגישה חה"כ לשעבר אורית סטרוק בדיוק בנושא זה".

מנהל האגף דוד השיב "חוק עבודת נשים חל ביהודה ושומרון ויש שם סמכות אכיפה פלילית, אבל אין שם סמכות מנהלית. ב-2015 לא קיבלנו תלונות מנשים מועסקות מיהודה ושומרון".

עו"ד דנה גינוסר, מנחת הקליניקה לזכויות נשים בעבודה באוניברסיטה העברית אמרה כי צריכה להיות אכיפה עם נראות מצד משרד הכלכלה, כדי לייצר הרתעה אצל מעסיקים.

ח"כ מירב בן ארי (כולנו), אשר ניהלה את הדיון, סיכמה "משרד הכלכלה עושים את עבודתו והפרוצדורה נכונה, אבל במהות, מראש, מגיע לכאן מגזר מוחלש שצריך סיוע, שפעמים רבות לא יודע את זכויותיו, והם חייבים לעשות חשיבה איך להגיע יותר לנשים. רק 60 תיקי אכיפה פלילית בשנה זה מספר נמוך ולא סביר המעיד על בעיה, שנובעת אולי מחוסר ידע של הנשים ואולי מייאוש שלהן. אני רואה זאת בדאגה רבה".

"גם בישיבת הדיווח הזו, לפני שנתיים, דיברו על הנגשת המידע והעלאת המודעות, ואם אתם אומרים שיצאה חוברת ויצא קמפיין – אז איך תסבירו את המספרים הנמוכים?", שאלה.

"אני חושבת שכולנו נסכים, כוועדה וחברה, ששבוע הוא זמן מועט לתגובה, ואם מדובר בנוהל, תצא פנייה רשמית למנכ"ל משרד הכלכלה לשנותו. אני רוצה להביע את מורת רוחה של הוועדה שהמעסיקים ונציגיהם הדירו את רגליהם מן הוועדה", סיכמה.