ליברמן: לבטל את עסקת הטיעון עם זועבי

יו"ר ישראל ביתנו קורא לבטל את עסקת הטיעון שנחתמה בין המדינה לח"כ זועבי. "חלק מהניסיון של זועבי ומפלגתה לחסל את המדינה היהודית".

חזקי ברוך , ב' בשבט תשע"ו

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, פנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בדרישה לבטל את עסקת הטיעון שנחתמה בין המדינה לבין ח"כ חנין זועבי.

ליברמן דורש שבמקום זאת יוגש נגד זועבי כתב אישום בגין איומים, הסתה לאלימות והסתה לגזענות. לדבריו אם לא יבוטל ההסדר ישקול לפנות לבג"צ.

"רק היום ראינו שוב את זועבי מסיתה נגד כוחות הביטחון כשאמרה בראיון לתקשורת הפלסטינית, ש'צריך להעמיד לדין את מי שירה בנשאת מלחם, מדובר בחיסול שביצעו כוחות הביטחון שירו למוות במלחם'", אמר ליברמן.

"דברים אלו של זועבי", הדגיש ח"כ ליברמן, "הם המשך ישיר לדברים שלה נגד השוטרים בבית המשפט בנצרת, שבעטיים נחתמה עימה עסקת הטיעון".

לדבריו, "זועבי קלטה היטב את המסר שמותר לה להשתלח ולאיים על על חיילי ושוטרי ישראל ועכשיו היא ממשיכה בכך ביתר שאת. זהו חלק מהניסיון של זועבי ומפלגתה לחסל את המדינה היהודית ולשם כך הם מסיתים נגד מי ששומר על המדינה".

במכתבו ליועץ המשפטי כותב ח"כ ליברמן, בהתייחסו לאירוע בו תקפה זועבי את השוטרים בבית המשפט בנצרת, "אני מתקשה להבין כיצד אירוע זה, שלא צריך להיות משפטן בכדי להבין שיש בו איום מפורש והסתה ברורה לפגיעה בשוטרים שהעידו, מסתכם בסופו של דבר באישום על העלבת עובד ציבור בלבד, ובמיוחד כשהדברים צולמו ותועדו".

"המסר שמעבירה המדינה לכלל האזרחים ולאזרחים הערבים בפרט, הוא שהמדינה מפחדת למצות את הדין עם אלו המאיימים על ריבונותה, אינם מכירים במוסדותיה ובחוקיה ומאיימים על נציגיה הממלאים את חובתם. ההחלטה הזו נותנת חיזוק ממשי לגורמים הקיצוניים ביותר ומחלישה את האזרחים הנאמנים למדינה ומצייתים לה ולחוקיה", הוסיף.