"דמוקרטיה רשאית להגן על עצמה"

שרת המשפטים איילת שקד הבהירה בכנס במרכז האקדמי 'שערי מדע ומשפט' כי ההתערבות של מדינות זרות בנעשה בישראל חמורה וחסרת תקדים

יוני קמפינסקי , ג' בשבט תשע"ו

שקד בכנס במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
שקד בכנס במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
צילום: יוני קמפיסנקיטוען....

שרת המשפטים איילת שקד אומרת כי ההתערבות של מדינות זרות בנעשה בישראל היא בוטה וחמורה, כלשונה.

השרה השתתפה בכנס שהתקיים היום (רביעי) במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט ועסק בנושא 'המאבק בטרור – ביטחון, משפט, הלכה ומוסר'.

השרה שקד התייחסה לחוק העמותות שהיא מקדמת. "ראינו כיצד דו"ח ועדת החקירה של האו"ם אשר האשים את מדינת ישראל בפשעי מלחמה, התבסס על עדויות של ארגונים חוץ ממשלתיים ישראליים כגון בצלם, עדאללה ושוברים שתיקה".

"הארגונים האלה מביאים בדרך כלל חצאי אמיתות לגופי האו"ם. אבל מדינות העולם כגון מדינות ברית נאט"ו וארה"ב מורות לצבאות שלהם ללמוד מאיתנו איך להילחם בצורה המוסרית הגבוהה ביותר בטרור שפועל באוכלוסיה אזרחית", אמרה השרה.

היא הוסיפה כי מדינת ישראל צריכה להילחם בתופעה הזו. "אסור לנו להחריש את קולנו. אני קשובה גם לביקורת על החוק ולחשש שהוא מעלה בקרב גורמים שונים בנוגע לחופש הביטוי. אבל אני עומדת על דעתי  דמוקרטיה רשאית להגן על עצמה מפני גורמים אינטרסנטיים המבקשים לפגוע בה ואין בחוק הזה פגיעה בחופש הביטוי".

יום העיון בהנחייתו של הרב אביחי קצין ראש בית המדרש בשערי מדע ומשפט, נפתח בדבריו של פרופ' בנימין שרדני נשיא המרכז האקדמי ולאחריו דיבר האלוף במיל. גיורא איילנד לשעבר ראש המועצה לביטחון לאומי על דילמות מוסריות במלחמה בטרור.

האירוע נחתם בפאנל בנושא "ענישת מחבלים - בין אפקטיביות למוסריות" בהשתתפות השופט בדימוס אמנון שטרסנוב לשעבר הפרקליט הצבאי הראשי, עו"ד ניצנה דרשן לייטנר יו"ר ארגון שורת הדין וד"ר חיים שיין מרצה במרכז האקדמי שאירח את האירוע.