הניצחון הקטן של משפחת ראדה

אמבולנס המשאלות יוביל הבוקר את שמוליק ראדה מבית החולים פוריה, לחנוכת בית הכנסת על שם בתו, בקצרין.

בני טוקר , ד' בשבט תשע"ו

עדיין לא פתור. מי רצח את תאיר ז"ל?
עדיין לא פתור. מי רצח את תאיר ז"ל?
פלאש 90

אמבולנס המשאלות של מד"א יוביל הבוקר (חמישי) מבית החולים פוריה שבטבריה, את שמוליק ראדה, אביה של תאיר ראדה ז"ל, לחנוכת בית הכנסת "תאיר שבת אחים" בקצרין, על שם בתו.

אילנה ראדה, אומרת לערוץ 7, כי המשפחה לא האמינה שהיא תגיע ליום הזה, "ההתרגשות היא עצומה, שמוליק הגה את הרעיון לפני שנתיים להקים בית כנסת לזכרה של תאיר. העניין רקם עור וגידים גם בשיתוף פעולה בהתחלה של המועצה המקומית בקצרין, לא האמנו שנגיע ליום הזה".

לדבריה, החמרת מחלתו של שמוליק הציבה הרבה סימני שאלה אם אכן נזכה להגיע ליום הזה, אך הנס קרה, "בשנה האחרונה שמוליק חלה בסרטן, מצבו החמיר ודי היינו ספקנים אם נוכל ונצליח להגיע ליום הזה. בחודש האחרון פנינו לציבור לעזור לנו לגייס את התקציב להשלמת בית הכנסת"

"בעזרתו של העם המדהים הזה, החלום התגשם שיבורכו כולם. אני מברכת את העם הזה ואברך אותם גם בבית הכנסת היום. הצלחנו ביחד עם הופעה מדהימה של פאר טסי ועם עזרה של עוד אנשים רבים מקטן עד גדול, אנשים תרמו משקל עד עשרות שקלים ומאות שקלים, מכיסא ועד וילון, והיום בית הכנסת עומד בתפארתו. עבדו שם מהבוקר עד הלילה והיום החלום מתגשם".

אילנה מתרגשת להגיע עם בעלה למעמד של חנוכת בית הכנסת, "אתמול עוד שמוליק היה במצב קשה. בכל פינה בארץ התפללו לשלומו של שמוליק והיום הוא קם עם קצת יותר כוחות. עוד מעט אנחנו יוצאים לדרך ויש לנו היום בלב לצד החסר והכאב, גם שמחה - החלום מתגשם, יבורכו כל עם ישראל".