"אמירה טפשית ואבסורדית"

ראש הממשלה תקף את דבריה הקשים של השרה וולסטרום והתייחס לראשונה בפומבי לסוגיית המינוי של דני דיין: "הוא עדיין המועמד שלי".

ניצן קידר , ד' בשבט תשע"ו

נתניהו במפגש עם הכתבים הזרים, הערב
נתניהו במפגש עם הכתבים הזרים, הערב
צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב הערב (חמישי) לראשונה לדברי שרת החוץ השבדית מרגוט וולסטרום שטענה כי "יש לחקור את ישראל בחשד שהוציאה להורג פלסטינים שלא כדין".

"ישראל אינה חסינה מביקורת, אבל יש להחיל עליה את אותם סטנדרטים שמחילים על כולם. אני חושב שמה שאמרה שרת החוץ השוודית הוא שערורייתי, הוא בלתי מוסרי, בלתי צודק ופשוט מוטעה", אמר נתניהו במפגש עם הכתבים הזרים הפועלים בישראל.

"אנשים מגנים על עצמם מפני תוקפים החמושים בסכינים שמתכוונים לדקור אותם למוות, והם יורים בהם וזה נקרא הרג ללא משפט? אז למה סן ברנרדינו לא נקרא הרג ללא משפט? ולא מזמן נורה טרוריסט שאחז בסכין בפריז. האם גם כאן מדובר בהרג ללא משפט? האם שרת החוץ השוודית טוענת שיש לחקור את מה שקרה בפריז או בארה"ב? זו אמירה אבסורדית וטפשית", אמר נתניהו.

הוא ציין באירוע כי ישראל מנהלת מערכת יחסים טובה מאוד עם מדינות רבות באירופה, חרף הצעדים הבלתי הוגנים שנוקט האיחוד האירופי. "יש מציאות בלתי נסבלת שהאיחוד מסמן מוצרים שלנו. האיחוד מעודד בנייה פלסטינית בלתי חוקית בשטחים כדי לשנות את המציאות הפוליטית", אמר.

נתניהו התייחס גם לחוק העמותות של השרה איילת שקד ואמר, "מדובר בדרישה סבירה ביותר במדינה דמוקרטית. בארה"ב החוקים בנושא נוקשים יותר. ההצבעה שעלתה בישראל קשורה לשקיפות וזה הלב של הדמוקרטיה. מדובר בעניין הגיוני וחבל שיש מי שנוקט נגדנו בסטנדרט כפול או משולש. זה לא מקובל עלינו".

ראש הממשלה התייחס לראשונה בפומבי לסערת מינויו של דני דיין לתפקיד שגריר ישראל בברזיל ואמר כי הוא אינו מוותר על המינוי. "דיין הוא עדיין המועמד שלי לתפקיד והוא בהחלט ראוי", הוא הוסיף.