"אולי יש בעיה ב-DNA של משרד החוץ"

השר בנט יוצא בביקורת על התנהלות משרד החוץ וקושר אותה למעשיו של המנכ"ל בעבר אלון ליאל. חוטובלי בתגובה: מדובר באנשים מסורים.

ניצן קידר , ה' בשבט תשע"ו

נפתלי בנט
נפתלי בנט
Photo by Ohad Zwigenberg/POOL

שר החינוך נפתלי בנט מותח ביקורת על התנהלות משרד החוץ בהקשר לפעילות האנטי-ישראלית של המנכ"ל לשעבר אלון ליאל.

אני מתחיל לחשוב אולי שיש בעיה ב-DNA של משרד החוץ", אמר בנט בראיון לתכנית "גומרים הולכים" ברדיו תל-אביב .

"כל הזמן מתלוננים על משרד החוץ", הוסיף בנט, "אם אנשים כמו אלון ליאל שהו במשך מספיק זמן במשרד החוץ יש שם בעיית עומק. שואלים איפה ההסברה? איזו הסברה. כשהפירומן מספר 1 עומד בראש המערכת אז איזו הסברה. הוא יסביר את ישראל? מי תוקע לי כף שהוא לא עשה כאלה דברים גם במהלך כהונתו".

בנט הוסיף כי הוא מתקשה להבין מעשים של אנשים כמו ליאל. "מטריד מאוד שהאדם שהיה אחראי על קידום המעמד הבינלאומי של ישראל, כשהוא לא בתפקיד - עושה הכל כדי לפגוע במעמדה של ישראל".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי נזעקה באופן מיידי להגן על עובדי המשרד והבהירה, "אני לא מקבלת את האמירה של השר בנט לפיה ישנה בעיה בDNA של עובדי משרד החוץ".

"אלון ליאל ושותפיו המעטים הם יוצאים מן הכלל שלא מלמדים על הכלל. אנשי משרד החוץ שאני עובדת איתם יום יום, הם אנשים מסורים שמשרתים את המדינה בכבוד, שלא כמו ליאל וחבריו שהחליטו להפנות גב למדינה ולפעול נגדה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוסיף, "אין להקיש מדבריו החמורים של ליאל על כלל עובדי משרד החוץ, שמשרתים נאמנה את המדינה ומקיימים את מדיניות הממשלה".