יבוטלו חובת לימודי הליבה? בנט: לא יהיה

החרדים דורשים לבטל את הקריטריונים לתקצוב מוסדות לימוד חרדיים כמו מניעת הפליה בקבלת תלמידים וחובת לימודי הליבה. השר בנט מתנגד.

רעות הדר , י"ז בשבט תשע"ו

משה גפני
משה גפני
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב ויעקב מרגי מש"ס ויהדות התורה הגישו הצעת חוק שתבטל את הקריטריונים לתקצוב מוסדות לימוד מוכרים שאינם רשמיים, ביניהם מוסדות הלימוד החרדיים.

שני הקריטריונים המרכזיים שנקבעו בממשלה הקודמת על ידי השרים שי פירון ויאיר לפיד, היו לימודי הליבה כמו מתמטיקה, אנגלית ומדעים, וכן מניעת הפליה בקבלה למוסדות הלימוד בין מזרחים לאשכנזים.

כעת מתכוונות המפלגות החרדיות למחוק את החלטות הממשלה הקודמת בדבר תקצוב מוסדות החינוך החרדיים.

על פי הדיווח בגלי צה''ל, בהצעת החוק החדשה שמובילים הח"כים החרדים ותעלה לוועדת השרים לחקיקה, מוצע לבטל את הקריטריונים ולאפשר לשר החינוך להחליט לבד ועל פי שיקול דעתו, איזה מוסד יתוקצב ואיזה לא.

חבר הכנסת מאיר כהן (יש עתיד) אמר לגלי צה''ל כי "הייתה לנו הבטחה מראש הממשלה שהחוק לא ישונה. אני קורא לחברים בקואליציה שלא יתכופפו אל מול השוויון בנטל ולימודי הליבה. יש הבדל גדול בין הסכם כזה או אחר בקואליציה לבין הסכמים כאלה משמעותיים שמפירים אותם".

שר החינוך נפתלי בנט התייחס בחשבון הטוויטר שלו ליוזמת הח"כים החרדים. בנט הבהיר כי הוא לא מכיר את פרטי הצעת החוק והדגיש "לא יהיה". האם מדובר בתחילתו של משבר קואליציוני?