קנדה: מסר מרגיע לנשים הלא מוסלמיות

שר ההגירה אמר במסיבת עיתונאים כי קיים סיכוי נמוך שהפליטים הסורים המגיעים לקנדה יתקפו מינית נשים בדומה לגרמניה.

דלית הלוי , ז' בשבט תשע"ו

הודאות בטורונטו
הודאות בטורונטו
פלאש 90

ג'ון מקלום, שר ההגירה, הפליטים והאזרחות, אמר במסיבת עיתונאים שנערכה בשבוע שעבר, כי הממשלה מודעת היטב ל"מצב בגרמניה".

האמירה מתייחסת לדיווחים מגרמניה על תקיפה מינית המונית מתוכננת מראש במספר ערים שבוצעה בידי מהגרים "ערבים ומזרח תיכוניים".

מקלום ציין כי הממשלה ומבקשת להרגיע את ציבור הנשים, שכן קיים סיכוי נמוך למקרים מעין אלה בקנדה נוכח תהליך הבחירה הקפדני של הפליטים הסורים המגיעים למדינה.

אתר CIJnews דיווח, כי שר ההגירה הסביר שבניגוד לגרמניה שקלטה קרוב למיליון פליטים, ובכללם גברים שהגיעו בגפם, קנדה מביאה בעיקר משפחות ומגבילה את קמפיין החירום ל-25 אלף פליטים (בהתבטאויות קודמות אמר מקלום כי עד סוף שנת 2016 יגיעו לקנדה בין35 ל-50 אלף פליטים מסוריה).

"אנו בהחלט מודעים היטב למצב בגרמניה, במחוז אחד בגרמניה, אך ברצוני להזכיר לכם שאנו מדברים על 25 אלף פליטים סורים. גרמניה קיבלה קרוב למיליון פליטים, ואלה שאנו מקבלים נבחרו בקפדנות. רובם אינם גברים שהגיעו בגפם. רובם הגיעו עם משפחותיהם,ואילו גרמניה מקבלת כל אחד המגיע לגבולה" אמר השר הקנדי.

"אני סבור שהמצב בשתי המדינות שונה… ואיני רוצה להתייחס לכך כמובן מאליו. אנו נעבוד קשה מאוד כדי לשלב בהצלחה את המהגרים החדשים. אני סבור, כי המצב שונה מאוד מזה הקיים בגרמניה בהיבט של מספר הפליטים וסוג הפליטים הבאים למדינה. אני סבור, כי יש לנו היסטוריה טובה מאוד של הצלחה בקליטת פליטים".