עריקאת: כל ההתנחלויות הן "פשע מלחמה"

הפלסטינים ממשיכים ללחוץ על בית הדין הבינלאומי לפתוח בחקירה ולמצות את הדין עם "פושעי המלחמה" הישראלים.

דלית הלוי , ז' בשבט תשע"ו

סאיב עריקאת
סאיב עריקאת
צילום: רויטרס

סאיב עריקאת, המזכיר הכללי של אש"ף, טוען כי "כל פעילות ההתנחלות באדמות הפלסטיניות הכבושות מגיעות לכדי 'פשעי מלחמה' ואשר על כך על כל המדינות להימנע מ"כל קשר להתנחלויות הישראליות".

עריקאת, שאמר את הדברים בראיון לעיתון חמאס "פלסטין", מתח ביקורת על הקונגרס האמריקני הפועל לדבריו לאשר חקיקה שתטיל עונש על מחרימי מוצרי ההתנחלויות.

הוא ציין, כי במכתב ששלח למנהל חברת Airbnb המעורבת בפרסום השכרת בתים בהתנחלויות הוא קבל על פעילות החברה המסייעת "פשעי מלחמה".

לדבריו, הרשות הפלסטינית הצליחה לשכנע חברות רבות להוציא את ההשקעות שלהן מההתנחלויות ולסמן סחורות של ההתנחלויות, שכן מדובר בסוגיה הקשורה לחוק הבינלאומי.

אמין מקבול, חבר המועצה המהפכנית של 'פתח' המשמש גם חבר הוועדה הלאומית העליונה האחראית על המעקב אחר פעילות בית הדין הפלילי הבינלאומי, אמר כי כל "הפשעים" שביצעה ישראל נגד "העם הפלסטיני" אינם מתבטלים בהתיישנות.

הוא הוסיף, כי הוועדה ממשיכה לפעול בניסיון להביא את "פושעי המלחמה" הישראלים לדין על מעורבותם במלחמה בעזה ב-2014, בהתנחלויות, ביחס למחבלים הכלואים, בשריפתו למוות של הנער מוחמד אבו ח'דיר ומשפחת דוואבשה וב"הוצאות להורג" של פלסטינים.