נציגי הדרוזים של הבית היהודי סיירו בחברון

חברי הפורום המגזרי הגיעו לעיר בה נפגשו עם דמויות מרכזיות ומשם המשיכו לגוש עציון במטרה לחזק את התושבים ולהדגיש את השותפות

חזקי ברוך , ז' בשבט תשע"ו

חברי הפורום הדרוזי של הבית היהודי, בסיור
חברי הפורום הדרוזי של הבית היהודי, בסיור
צילום: הבית היהודי

חברי הפורום הדרוזי של הבית היהודי סיירו היום (ראשון) ביישוב היהודי ובמערת המכפלה יחד עם נעם ארנון ואורית סטרוק.

הם נפגשו עם יושב המועצה המקומית קרית ארבע מלאכי לוינגר במשרדי המועצה ומשם המשיכו לגוש עציון לביקור בחיזיון האור קולי בכפר עציון ולפגישה עם ראש המועצה האזורית דוידי פרל.

את הסיור הובילו סמנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דלמוני ואייל אסעד יו"ר הפורום הדרוזי במפלגת הבית היהודי. למסיירים נלוו חברת הכנסת שולי מועלם, מנכ"ל המפלגה ניר אורבך ויו״ר פורום צעירי מזרח ירושלים יאיר דן.

אייל אסעד סיכם את הביקור וציין כי הוא וחבריו התרשמו מעוצמת היישוב היהודי. "ברית הדמים בין העדה הדרוזית לבין תושבי קרית ארבע וחברון קיבלה ביטוי בסיפור הקרב שבו נפל מח"ט הגזרה דרור וינברג וחברי כיתת הכוננות ומשמר הגבול.

"אנו קוראים להמשיך להניף את דגל ישראל מעלה מעלה בגאווה ובגאון, בלי להישבר בעת הקשה הזו. אנו מזדהים איתכם ושותפים לחיזוק היישוב היהודי ביש"ע".

ח"כ מועלם דיברה על מקומה של העדה הדרוזית בחברה הישראלית. "לא ראוי להשוות את הדרוזים למיעוטים אחרים במדינת  ישראל. זו עדה שקשרה את גורלה עם גורל העם היהודי והם נאמנים למדינת ישראל. על כן יש לסייע להם בנושאים הבוערים להם מבחינה חברתית כדוגמת פתרון בעיות דיור לחיילים משוחררים, המבקשים להינשא ולהקים תא משפחתי עצמאי. מעבר לכך יש לשלב אותם במערכת הציבורית, דבר שלצערי לא קיים. אם צה"ל יכול להתברך בקצינים בכירים ומוכשרים מהעדה הדרוזית, גם המערך הציבורי יכול להתברך בהם". 

סמנכ"ל מועצת יש"ע דילמוני אמר בסיור כי "המשימה שלנו היא להמשיך ולחדור ללב של כל עם ישראל ובעלי בריתו, בראשם הדרוזים - בפרט כאשר המאבק על ההתיישבות הוא יומיומי. השמאל הצליח להחדיר מסרים ומושגים עמוק בתוך החברה, נגד ההתיישבות".

דילמוני התייחס לתחקיר שפורסם ב'עובדה' על ארגוני השמאל, ואמר "אי אפשר להתעלם ממה שחולל בחברה הישראלית תחקיר אחד על ארגוני השמאל הקיצוני, זאת ביחס לעשרות שנעשו על הימין. עדיין, המאבק רחוק מסיום וכמו בצה"ל גם ההתיישבות זקוקה לדרוזים". 

ראש המועצה האזורית גוש עציון התייחס לעצם קיומו של פורום דרוזי במפלגת הבית היהודי. "מדובר על חיבור טבעי ביותר בין מפלגה ההולכת לאור המסורת ועדה שכולה מסורת.

פרל הוסיף כח "שני הגופים מחוייבים לשכבות החלשות בחברה ומתמודדים עם האתגרים שמציבה התחזקות האסלאם הרדיקלי. הקשר הזה צריך להעמיק ולהביא לעמיד המשותף מול האיומים המשותפים". 

ראש המועצה המקומית קרית ארבע חברון אמר "שמחתי להכיר ולארח את חברי הפורום הדרוזי בבית היהודי ולשמוע מהם חיזוק למפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון בכלל ובקרית ארבע חברון בפרט. אני מודה לחברת הכנסת שולי מועלם שנמצאת איתנו בקשר הדוק ושותפה לפיתוח ובניית קרית ארבע חברון".