כך בוצע הפיגוע בתקוע

במועצת גוש עציון מסכמים את אירועי הבוקר ודורשים מהממשלה להחריף את התגובה לאירועי הטרור.

חזקי ברוך , ח' בשבט תשע"ו

זירת הפיגוע בתקוע
זירת הפיגוע בתקוע
צילום: באדיבות המצלם

במועצת גוש עציון סיכמו בצהריים (שני) את אירוע פיגוע הדקירה בישוב תקוע, במהלכו נפצעה תושבת הישוב.

כמה דקות לאחר השעה עשר בבוקר נכנס צעיר ערבי לחנות הקהילתית בה נמכרים בגדים יד שנייה ביישוב תקוע. באותה השעה שהו בחנות שלוש נשים צעירות ביניהן מיכל פרומן כלתו של הרב פרומן ז"ל.

חני גימפל מפעילת החנות פנתה לצעיר מתוך רצון לברר את מטרת שהותו במקום. בתגובה שלף הצעיר סכין והתנפל על מיכל הנמצאת בהריון.

למשמע הצעקות הגיע למקום אחד התושבים חמוש באקדח ונטרל בירי את המחבל. כתוצאה מהדקירה נפצעה מיכל באורח קל עד בינוני ופונתה למרכז הרפואי שערי צדק. המחבל שנפצע קשה פונה לביה"ח הדסה בירושלים.

כוחות הצבא שחששו כי קיים שותף לביצוע הפיגוע, הורו לתושבים ולמוסדות החינוך ביישוב על נעילת הבתים וביצעו סריקות ברחבי היישוב. לאחר סיום הסריקות הורדה הכוננות ביישוב.

לאור האירועים האחרונים הורה מח"ט עציון על הוצאת כל העובדים הפלסטינאיים מהיישוביים בגוש עציון.

דוידי פרל, ראש מועצת גוש עציון, אמר בתגובה לפיגוע, "המצב בשטח מראה על התגברות והחמרה ברצון ובנחישות של המחבלים לבצע פיגועים. אירועים שהחלו בדקירות בשטח פתוח עברו לאירועים  מורכבים עם מספר מחבלים והשבוע לפיגועים בתוך היישובים ביהודה ושמרון".

לדבריו, "על הממשלה לעלות מדרגה בתגובה ולהחמיר את הענישה כלפי המחבלים ומשפחותיהם. כבר היום צריך להתחיל ולגרש משפחות, לעכל חשבונות בנק ולהגביר בצורה משמעותית את ההרתעה ולמנוע הצטרפות נוספת למעגל הטרור".

משה סוויל סגן ראש המועצה, תושב תקוע בעצמו, ביקש להדגיש כי מדובר  באירוע חמור ביותר. "מדינת ישראל מחויבת להבטיח את ביטחונם של התושבים בבתים. התושבים בתקוע ובהתיישבות לא יוכלו להשלים עם מצב בו מסתובבים מחבלים ביישוב ללא שהייתה הרתעה על כניסתם לשטח היישוב. משרד הביטחון מחויב באופן מידי לשדרג את מערכי האבטחה של כל היישובים. אסור שנמתין לסגירת הפרצה הקוראת למחבל, לאחר תשלום חס וחלילה של חיי אדם נוספים".