צפו: "יש עתיד" ערכה סדר ט"ו בשבט

ח"כ עליזה לביא הנחתה את האירוע. "ט"ו בשבט הוא חג ישראלי שהפך למסורת ב'יש עתיד'. חשוב שנחגוג את הישראליות שלנו יחד".

חזקי ברוך , י' בשבט תשע"ו

ט"ו בשבט ביש עתיד
ט"ו בשבט ביש עתיד
צילום: דוברותטוען....

מפלגת יש עתיד ערכה היום (רביעי) סדר ט"ו בשבט במשכן הכנסת, בהשתתפות חברי כנסת, יועצים פרלמנטרים ופעילים.

מאז הקמתה של המפלגה עורכת "יש עתיד" בכל שנה סדר ט"ו בשבט שהפך למסורת מפלגתית ומובל על ידי ח"כ עליזה לביא.

בפתח האירוע ביקש לפיד להודות לפעילים וחברי המפלגה שהגיעו, "יש בישעיהו משפט יפה 'כי ימי העץ ימי עמי'. ט"ו בשבט - הלימוד ממנו זה לא חג על נטיעות, לא לומדים לנטוע, לומדים סובלנות. זה חג שמלמד אותנו. הרי מה זה זריעה ונטיעה? זה שיעור בסובלנות וזה חג שהוא שיעור בסובלנות.

"שאתה יודע שאתה שם משהו קטן באדמה יום אחד, ולאט לאט אתה תחכה סביבו ותטפח אותו ותגדל אותו. אנחנו עדיין שתיל צעיר. 'יש עתיד' קמה לפני ארבע שנים אבל גדלה יפה וזה חג יפה. אף אחד לא נהרג, אף אחד לא הרג אף אחד, וזה חג של סובלנות''.

לפיד יצא נגד תרבות האינסטנט, כלשונו. ''במקום להבין שיש תהליכים שלוקחים זמן ושליצור מדינה וליצור מולדת וליצור חברה ישראלית זה תהליך מורכב של טיפוח, של זריעה ושל נטיעה, כל אחד מחפש את המשפט שיוכיח שהוא יודע לעשות את זה בשתי דקות.

"לא עושים את זה בשתי דקות", הדגיש יו"ר ''יש עתיד''. "עושים את זה מתוך אחריות, עושים את זה מתוך הבנה שכולנו פה ביחד, עושים את זה כמו שמגדלים עץ. אז כימי העץ ימי המי. שיהיה חג שמח לכולם".

ח"כ עליזה לביא שערכה את הסדר אמרה "ט"ו בשבט הוא חג ישראלי. חג המסמל התחדשות ופריחה. לא פלא שהפך למסורת ב'יש עתיד'. זוהי השנה השלישית בה אנו עורכים את הסדר הזה. בימים כמו אלו, חשוב במיוחד שנחגוג את הישראליות שלנו כולנו יחד".