"המחבלים התרשמו מהשרה השבדית"

השר אקוניס: יכול להיות שבנוסף להסתה הפלסטינית, המחבלים מעתניאל ותקוע התרשמו מדבריה של שרת החוץ השבדית ועשו את מעשיהם הנתעבים.

עדו בן פורת , י' בשבט תשע"ו

אופיר אקוניס
אופיר אקוניס
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מליאת הכנסת דנה אחר הצהריים (רביעי) בהצעה לסדר בנושא התבטאויות שרת החוץ של שבדיה נגד ישראל ובעד הפלסטינים.

שר המדע אופיר אקוניס השיב בשם הממשלה, "אני אומר לשרה השבדית, ולא רק לה, גם לשרות ושרי האיחוד האירופי שהולכים ומקצינים נגד ישראל ובעד הפלסטינים, להפסיק להטיף לנו, משום שצעדים כאלה או אמירות מכוערות כאלה כפי שאומרת הגברת וולסטרום, לא יקרבו את השלום, הן ירחיקו אותו.

"אינני יודע, אבל יכול להיות, כי נוצר שיח ציבורי מאז שמענו על התבטאותה ההזויה של הגב' וולסטרום, שגם לאזניהם של כמה צעירים ברשות הפלסטינית הגיעה ההתבטאות הזאת שלה, שהיא בוודאי נותנת רוח גבית לטרור".

אקוניס הדגיש כי הוא לא מאשים באופן ישיר את השרה השבית. "יכול להיות שבנוסף להסתה הפלסטינית, הרשמית, אולי המחבל הזה (מעתניאל) והמחבל מתקוע התרשמו מדבריה של שרת החוץ השבדית ועשו את מעשיהם הנתעבים".

נזכיר כי שרת החוץ השבדית מרגוט וולסטרום טענה לאחרונה כי "יש לחקור את ישראל בחשד שהוציאה להורג פלסטינים שלא כדין". בעקבות הדברים זומן שגריר שבדיה בישראל לשיחת נזיפה במשרד החוץ בירושלים.

ח"כ איימן עודה, יו''ר הרשימה הערבית, אמר במליאת הכנסת כי "הכיבוש משחית את החברה הישראלית. אתם חושבים שאי-אפשר לבדוק על מקרים שבאמת רצחו, ממש רצחו ולא צריך לחקור את המקרה הזה? איך זה יכול להיות, אני לא מבין.

"בן-אדם זה בן-אדם. החייל כשיחזור מפה הוא יחזור עם דם על הידיים. הוא עלול עוד לרצוח גם פה, כי הוא כבר רצח בן-אדם. הכיבוש הארור הזה משחית את החברה כולה".