יוסף מטבחים – טור עיצוב פנים שבועי

מעצב הפנים שלנו מצטרף ל'טרנד יוסף' הויראלי ומזהיר אתכם מהסכנות שבעיצוב המטבח, מלמד על היתרונות, ועושה מכם חכמים, עושה מכם יוסף.

ישראל לאש - 'פנדה עיצוב פנים' , י"א בשבט תשע"ו

יוסף מחליף את הכיריים הבולטות בכיריים נסתרות. תהיו יוסף.
יוסף מחליף את הכיריים הבולטות בכיריים נסתרות. תהיו יוסף.
צילום: פייסבוק

ליוסף מפריע שהמטבח עבר זמנו.

יוסיף מחליט שהגיע הזמן להחליף.

יוסף לא לוקח את מטבח הסטנדרט, כי הוא יודע שאנשי הבית נמוכים מן הממוצע ואין ולא יהיה ביניהם שום שחקן כדורסל לעולם, ולכן יוסף מתאים את גובה השיש והארונות לגובה אלה שישתמשו בו בתכל'ס.


יוסף ממשיך להתחשב בהם, ולא מתכנן את המדיח בצד אחד ואת הכיור בצד שני, כי יוסף התבגר, ויודע שלעשות עמי ותמי ולהשאיר את עקבות הטיפות על הרצפה כל הדרך למדיח, זה רק באגדות
יוסף ממשיך להתחשב בהם, ולא מתכנן את המדיח בצד אחד ואת הכיור בצד שני, כי יוסף התבגר, ויודע שלעשות עמי ותמי ולהשאיר את עקבות הטיפות על הרצפה כל הדרך למדיח, זה רק באגדות.

יוסף יודע שיש טכנולוגיות מתקדמות, ומשתמש בהן לצרכיו. הוא יודע שכבר אין צורך לפתוח את המגירה או הברז בעזרת מאמץ של הידיים המלוכלכות באמצע אפיית העוגה, כי יש כבר ברזים ומגירות שנפתחים חשמלית בעזרת נגיעה בלבד.

יוסף לא משתמש בשיש כמדף למיקסר ולסירים ולטוסטר. על מנת לא לתפוס את כל השיש שצריך לשמש כשטח עבודה הוא מתקין מדפים ומתקני תלייה על הקיר.

יוסף גם זוכר (לימדו אותו בקורס נהיגה מונעת) שבכל מטבח יש חמישה אזורים עיקריים: אזור אחסון המזון, אזור אחסון הכלים, אזור הניקיון, אזור ההכנה ואזור הבישול והאפייה. תכנון המטבח בהתאם לחמשת האזורים הללו ייצר עבודה יעילה וממוקדת יותר, ללא התרוצצויות מיותרות. שטף עבודה נוח ומהיר מקל על הפעילות היומיומית שלו, ויחסוך זמן יקר ויעייף פחות.

יוסף, ניחשתם נכון, ישתמש בדלתות קלפּה, היינו דלתות שנפתחות כלפי מעלה, כי יוסף הרבה דברים, אבל טיפש הוא לא. הוא מבין שדלתות הנפתחות לצד מפריעות בתנועה במטבח.

יוסף זוכר את הפדיחות עם הדודים שקפצו לבקר ושאלו מה זה הפיכסה הזה על הצלחת, כי היה לו חשוך בשטיפת הכלים
יוסף זוכר את הפדיחות עם הדודים שקפצו לבקר ושאלו מה זה הפיכסה הזה על הצלחת, כי היה לו חשוך בשטיפת הכלים ופספס קטנות פה ושם, ולכן בשיפוץ המטבח הוא מקפיד להתקין גוף תאורה בתחתית הארון שמעל הכיור
ופספס קטנות פה ושם, ולכן בשיפוץ המטבח הוא מקפיד להתקין גוף תאורה בתחתית הארון שמעל הכיור, כדי שתהיה לו תאורה אופטימלית בעת שטיפת הכלים.

יוסף זוכר ולא שוכח שכיור קטן הוא מתכון להשפרצות בשטיפת כלים והצפת השיש. יוסף זוכר שכיור קטן מתמלא אחרי 2-3 כלים. יוסף דואג לכיור גדול.

יוסף שם לב שאפשר להתקין את הכיור ב-3 דרכים: תחתונה, עליונה ושטוחה. יוסף בחר בהתקנה השטוחה, כי בה כל היתרונות:

שולי הכיור נמצאים באותו גובה של פני המשטח ואשכרה משתלבים אתו. המראה המתקבל הוא של מישור אחיד ואסתטי, חף מחיבורים מיותרים וממרווחים של "הפרשי גובה" בהם נאגר לכלוך וג'אחש. התקנה שטוחה גם מאפשרת את ניקוז הנוזלים שעל פני המשטח אל תוך הכיור ללא כל בעיה.

גונב לאוזני יוסף שישנו מקרר דק, והוא מברר עליו כמו לפני שידוך, כי מעצבן אותו, ובצדק, שהמקרר הסטנדרטי שמן כלכך, ואי שם בסתר ליבו הוא האמין תמיד שחייבת להיות גם אפשרות אחרת. יוסף לא קונה מקרר שמן, ואם משום מה יש לו כבר כזה, הוא מסדר לו מיקום טוב בפנים החדר, ולא בתחילתו, כי אז הוא סותם לו את המטבח.

יוסף לא שוכח לייחד מקום במתקן ייבוש הכלים שמוחבא בארון שמעל לכיור גם לסכו"ם, כי אם לא ייחד לו מקום יצטרך לייבש אותו על השיש, ואז מה עשינו בכלל.

יוסף לא קונה ברז רגיל, אלא ברז נשלף, כי אנחנו כאלה קטנים והעולם כל כך גדול וגם הכיור, ואיך נשטוף את הצדדים שלו?

יוסף לא תקוע בשנות ה-80, ולכן כמו שכבר אין לו טלפון קווי בבית, הוא לא רואה צורך בכיריים רגילות הבולטות מהשיש, כי
יוסף לא תקוע בשנות ה-80, ולכן כמו שכבר אין לו טלפון קווי בבית, הוא לא רואה צורך בכיריים רגילות הבולטות מהשיש, כי הוא יודע שבעזרת כיריים נסתרות הוא מרוויח 2 דברים: א. משטח עבודה נוסף בזמן שהכיריים לא בפעולה ב. מגניבוּת רצינית
הוא יודע שבעזרת כיריים נסתרות הוא מרוויח 2 דברים: א. משטח עבודה נוסף בזמן שהכיריים לא בפעולה ב. מגניבוּת רצינית.

יוסף לא קונה את המטבח שלו דווקא באיקאה, כי הוא בחור משכיל, ויודע שלא הולכים לקנות במקום מסוים רק כי ראינו את הפרסומת שלו בטלוויזיה, או כי "כולם קונים שם".

יוסף בודק את האפשרות שלא להחליף את כל המטבח בעשרות אלפי שקלים שאין לו, אלא לחדש אותו, דהיינו להשאיר את שלד המטבח ולהחליף רק את חזית הארונות ובחלקם גם את הפנים, וכך נשאר לו כסף לחתן את הילדים.

ואם יוסף מחליט לבצע שיפוץ, הוא לא מביא קבלן חפיפניק שעושה לו חצי מחיר, כי למען ה', מדובר בבית שלו ושל רעייתו בלומה, ואין להם בית אחר. יוסף משקיע, ומביא קבלן שחשובים לו הפרטים הקטנים, גם אם הוא מעט יקר יותר.

יוסף על סף ייאוש, לא נכּחד. הוא שם לב שיש כל כך הרבה פרטים שצריך לזכור ולשים אליהם לב, ושיש מצב שדרושה פה יד מקצועית. הוא מהסס קצת, אבל לבסוף הוא נעזר באיש מקצוע, כי אחד מהדברים שהוא שונא זה להתחרט אחר כך ולהתחיל להרביץ לעצמו (ואז נהיה לו אדום).

יוסף חכם,

תהיה יוסף.

(אבל גם תהיו אתם. אל תעשו כמו שראיתם אצל השכן. בעיצוב פנים אין דבר אחד נכון. פשוט יש הרבה לא).

---

מתוך מגזין ערוץ 7