לא תיפתח חקירה נגד 'אם תרצו'

בתנועת 'אם תרצו' מברכים על ההחלטה שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד מפיקי סרטון "השתולים", ומבטיחים, "נמשיך את המאבק".

שלמה פיוטרקובסקי , י"ד בשבט תשע"ו

שתולים
שתולים
צילום מסך

המשנה לפרקליט המדינה, עמית איסמן, החליט שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד ארגון "אם תרצו", בעקבות פרסום סרטון שזכה לכינוי "קמפיין השתולים".

במכתב ששלחה עו"ד אילונה ענבר מלשכת המשנה לפרקליט המדינה, אל ארבעה גורמים שפנו בנושא, נאמר כי "אין מקום לפתוח בחקירה פלילית בגין פרסום הסרטון האמור, מן הטעם העיקרי שבסופו של דבר הקריאה העולה מהסרטון היא ברורה וחד משמעית – והיא לתמוך בהצעת החוק אותה מנסה הסרטון לקדם, ולא לנקוט בפעולה או במעשים אלימים".

גם ביחס לתגובות בדף הפייסבוק הוחלט שלא לפתוח בחקירה פלילית, הן מכיוון שספק אם תגובות אלה מעוררות "אפשרות ממשית" לביצוע מעשי אלימות, כנדרש בחוק, והן מכיוון שנראה כי הן אינן מצדיקות חריגה מהמדיניות המצמצמת בה נוקטת התביעה בכל הנוגע לעבירות המשיקות לחופש הביטוי, במיוחד ביחס ל"טוקבקים" ותגובות כגון אלה.

בתנועת 'אם תרצו' מברכים על ההחלטה. "אנו מציעים לקרן לישראל החדשה ולזהבה גלאון אשר הגישה את הבקשה ליועמ"ש להתעסק במעצרו של עובד בצלם, ארגון שתול הנתמך על ידי הקרן, בחשד ששלח למוות פלסטינים לעינויים ולמוות ברשות הפלסטינית", אומרים ב'אם תרצו'.

בתנועה מוסיפים, "כמו כן, אנו קוראים ליועמ"ש לחקור את מוערבות הקרן החדשה בתנועת החרם על ישראל, במוערבותה בקריאה לחיילי צה"ל פושעי מלחמה ובחתירה תחת הדמוקרטיה הישראלית".

"נמשיך את המאבק בארגונים השתולים ושום עתירה קקיונית כמו זו לא תרתיע אותנו", מדגישים ב'אם תרצו'.

קמפיין ה"שתולים"

נזכיר כי הסרטון המדובר מציג את ראשי ארגוני השמאל הקיצוני "בצלם", "שוברים שתיקה" ואחרים כשתולים של מדינות זרות, "הם ישראלים, הם גרים כאן איתנו והם שתולים. כשאנחנו נלחמים בטרור הם נלחמים בנו".