הילדים המיוחדים חגגו ט"ו בשבט עם הנשיא

ריבלין נטע במשכנו שקדיה עם תלמידי חינוך מיוחד ממוסדות 'אהל אשר' מאלעד. ''אתם הפרחים שלנו, תגדלו ותפרחו ותהיו לעצים".

עדו בן פורת , י"ד בשבט תשע"ו

בבית הנשיא, היום
בבית הנשיא, היום
צילום: מארק ניימן, לע''מ

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אירח היום (ראשון) במשכנו לרגל ט"ו בשבט כ-20 תלמידי חינוך מיוחד בכיתות ב'-ג' ממוסדות 'אהל אשר' מאלעד. 

הילדים הגיעו לבית הנשיא לטעת את עץ השקדיה, אבל מזג האוויר הסוער לא איפשר לנשיא ולתלמידים לצאת אל גינת המשכן, ולכן שתלו הילדים והנשיא את השתיל בעציץ גדול שיועבר בהמשך לגינת המשכן.

מוסדות 'אהל משה' מיועדים לתלמידי חינוך מיוחד ומסייעים לילדים מגיל 6 במהלך שנות בית הספר ועד גיל 50 באמצעות דיור בקהילה.

לאחר הנטיעה, העניקו הילדים לנשיא סלסלת ט"ו בשבט עם פירות יבשים מכל טוב הארץ, הנשיא ברך אותם וציין את הקשר החזק של עם ישראל לאדמת ארץ ישראל כפי שהוא בא לידי ביטוי במנהגי החג, והמשיל את הילדים הצעירים לאילנות הצומחים.

״ט"ו בשבט הוא חג של ארץ ישראל. כילד אני זוכר את הסיפורים איך בשנות הגלות באירופה, במרוקו, בטוניס, בלוב ובכל רחבי העולם, יהודים היו מקבצים את כל פירות ארץ ישראל, ואוכלים מהם כדי להתגעגע יחד לארץ ישראל. אני שמח לראות כיצד ילדים כמוכם, משתדלים ומצליחים, ואני רואה שיש לכם מלאכים השומרים ועוזרים לכם לצמוח. אני שמח שבאתם לבקר אותנו פה בבית הנשיא. אתם הפרחים שלנו, תגדלו ותלבלבו ותהיו לעצים".

במפגש המיוחד, נשא דברים בשם הילדים, דוד, בן העשר שאמר בהתרגשות ״באנו לטקס נטיעות של אילנות, לכבוד ט"ו בשבט. ידוע המאמר 'כי האדם עץ השדה', שואלים למה המשילו את האדם דווקא לעץ? עונים על זה, כי ככל שמשקיעים בעץ יותר, כך הפירות יצאו מתוקים יותר.

''כך אנחנו הילדים ב'אוהל אשר' מרגישים שמשקיעים בנו המון, למרות כל הקשיים שיש לכל ילד, כדי שנגדל ונהיה הכי טובים ומתוקים שאפשר. בהזדמנות זו אנו הילדים והצוות רוצים להודות מעומק הלב, לכבוד הנשיא על תשומת הלב והזמן שאתה הקדשת לנו. ואסיים בברכה 'הזורעים בדמעה ברינה יקצורו'".

צילום: מארק ניימן, לע''מ

אחריו, נשא דברי ברכה קצרים גם מנהל בית ספר 'אוהל אשר' הרב שמעון רווח, "זהו יום מאוד מרגש עבורנו, ב'אהל אשר' אנו לוקחים את האילנות הקטנים האלה ומשתדלים לטפח אותם מאוד כדי שיפרחו ויגדלו ויהיו הכי טובים שאפשר וישתלבו בצורה הטובה בקהילה.

''כל אחד מאתנו כאן שואף להיות מקום ראשון בתחום שלו ולכן כבוד עבורנו, בזמן שהאילנות בתחילת פריחתן, להיות פה בבית האזרח מספר אחד." הנשיא הודה לו ולצוות החינוכי שליווה את הילדים, על פועלם ואמר "אתם עושים באמת עבודת קודש, תודה רבה לכולכם".