הזוכה בחידון הארץ ומצוותיה הוא...

גמר חידון "הארץ ומצוותיה" נערך בכנס השנתי של מכון התורה והארץ בהנחיית ד"ר אבשלום קור. "מעמד מרומם של חיבור לתורה ולארץ".

אלירן אהרון , ט"ו בשבט תשע"ו

חידון הארץ ומצוותיה
חידון הארץ ומצוותיה
צילום: אלירן אהרון

אפרים שרם מחולון, תלמיד שיעור ד' בישיבת ההסדר ברכת משה במעלה אדומים, הוא הזוכה במקום הראשון בגמר חידון "הארץ ומצוותיה" שנערך הערב (ב') בירושלים במעמד רבנים ואישי ציבור.

שרם זכה בפרס של 10,000 ש''ח באדיבות 'קרן אביה' לע"נ אביה גולדברג ז"ל, שנתנה חסות לחידון, לאחר שהגיע לסכום הנקודות הגבוה ביותר מבין 12 המתמודדים שעלו לגמר.

במקום השני זכה בניהו צוויגנבאום מירושלים אשר קיבל 3,000 ש"ח וחופשה זוגית במלון כינר.

החידון שנערך בהנחיית ד"ר אבשלום קור והופק בידי יואב שלוסברג, כלל מספר שלבים וכן סרטוני אנימציה, שאלה לקהל וסבבי "ראש בראש". במכון התורה והארץ כבר הודיעו כי בכוונתם להפוך למסורת את החידון שמתקיים בשיתוף המחלקה לתרבות תורנית במשרד החינוך.

"אפשר לומר שהלימוד שלי לחידון התחיל בלי ידיעה לפני שלוש שנים כשנסעתי בטרמפ עם הרב חיים סבתו, הר"מ שלי בשיעור א', והתייעצתי איתו והוא עודד אותי ללמוד משניות בעל פה", סיפר שרם לאחר הזכייה.

"ברוך ה' התקדמתי ולמדתי עוד מסכת ועוד מסכת עד שסיימתי סדר זרעים. כשנודע לי על החידון שמכון התורה והארץ מארגן ממש שמחתי כי זה גם מאפשר לבחון את הידיעות שלי וגם מחדד את הדברים. לאורך הזמן הלכתי והעמקתי בפירושים של המשניות ואני שמח שהרף הגבוה שהמכון הציב גרם לזה שהמשניות יהיו חקוקות אצלי בלב ובמוח הרבה שנים ואני מקווה שזה ימשיך לשאר הסדרים, ושההשראה שהמכון נתן לי תלווה אותי לכל החיים".

בניהו צוויגנבאום הוסיף כי "החידון חיבר הרבה אנשים מכל מיני ציבורים וקהלים למכנה משותף מאוד יפה וזו מצווה גדולה להגדיל תורה ולהאדירה".

הרב דוד איגנר ממכון התורה והארץ אמר לאחר החידון כי "היה מעמד מרומם, של ביטוי מאוד מיוחד לאהבת תורה וידע והעמקה בתורה, וחיבור מיוחד למה שמתרחש במהות של ארץ ישראל. לא היה מתאים מט"ו בשבט לערוך את החידון. זהו היום שמבטא את החיבור לארץ ישראל".