אושר: הרכבת הקלה תגיע להר הצופים

התכנית מציגה תוואי המתחבר לקו הרכבת הפועל היום בצומת גבעת התחמושת ועד למנהרת האוטובוסים באוניברסיטה העברית.

ערוץ 7 , י"ח בשבט תשע"ו

תחנת רכבת קלה הרכבת הקלה ירושלים
תחנת רכבת קלה הרכבת הקלה ירושלים
צילום: מאיר סלע

וועדת המשנה להתנגדויות של הועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז ירושלים, בראשות דלית זילבר, החליטה על אישור תכנית להארכת תוואי הרכבת הקלה בירושלים להר הצופים.

התכנית מציגה תוואי המתחבר לקו הרכבת הפועל היום בצומת גבעת התחמושת ועד למנהרת האוטובוסים באוניברסיטה העברית שבהר הצופים. אורך תוואי זה הינו 2 ק"מ ולאורכו ממוקמות 4 תחנות נוסעים.

הוועדה בחנה בכובד ראש את התנגדויות שהוגשו ולבסוף והחליטה לקבל את חלקן ולהורות על אישור התכנית. הועדה השתכנעה כי מדובר בתכנית בעלת חשיבות מהותית להמשך האצת פיתוח המחוז והעיר ירושלים.

התכנית מעצימה את הקשר של האוניברסיטה העברית ובית החולים הדסה שבהר הצופים אל יתר חלקי העיר ירושלים ומשפרת באופן ניכר את הנגישות אל מוקדי התעסוקה, המסחר, החינוך והתרבות ברחבי העיר.

הוועדה מצאה כי קו הרכבת המוצע ישפר באופן ניכר את הנגישות אל האזור וכי בכך מאפשרת התכנית את המשך פיתוחו כמוקד מוביל ברמה העירונית והמחוזית. כמו כן, התכנית מיטיבה את הרקמה העירונית הבנויה בתחומה ומשדרגת תשתיות עירוניות.

התכנית מהווה חלק ממערך התחבורה הציבורית המקודמת בעיר ירושלים ולה תפקיד מרכזי בשדרוג מערך התחבורה הציבורי בעיר, קידום צירי תחבורה ציבורית עירוניים, הפחתת עומסי תנועה וצמצום רמות זיהום אויר. כל זאת, בכפוף למדיניות התכנון המחוזית והארצית.