גל הטרור: "דרושה ענישה קולקטיבית"

סגן השר איוב קרא דורש לפגוע בכל כפר ממנו יוצאים מחבלים ו"להכאיב" למשפחתו. "במזרח התיכון כשעושים הנחות, המחבלים מקבלים מוטיבציה"

חזקי ברוך , י"ח בשבט תשע"ו

איוב קרא
איוב קרא
צילום: חזקי עזרא

סגן השר לפיתוח אזורי איוב קרא (הליכוד) דורש להוביל ענישה קולקטיבית נגד כפרים ערבים מהם יוצאים מחבלים לבצע פיגועי טרור, וכן לגרש את משפחות המחבלים מישראל.

"לצערי לא מוצאים עדיין את התשובה לגל הטרור הזה", אומר קרא לערוץ 7 על רקע הירצחה של שלומית קריגמן הי"ד השבוע בבית חורון. "ההצעה להקים גדרות ועוד גדרות תכניס את המתיישבים לגטו, לכלא גדול, ולא תתן תשובה".

הוא מציע להטיל עונשים כבדים על בני משפחות המחבלים, "לרבות גירוש לרשות הפלסטינית או לירדן או לעזה כדי להכאיב. במזרח התיכון אין הנחות. כשאתה עושה הנחות הם מקבלים מוטיבציה. הם לא רוצים שלום אלא רוצים לחסל את מדינת ישראל. הם לא רוצים אותנו כאן".

"ככל שאנחנו נבין שאנחנו נלחמים מול טרור אכזרי, אידיאולוגי דתי שאין לו אח ורע בעולם, צריך לגדוע אותו מהשורש במלחמת חורמה", מוסיף קרא.

סגן השר לפיתוח אזורי לא מקבל את טענת שרת הביטחון משה יעלון בדבר הצורך לשמור על מרקם החיים הפלסטיני. "אני רוצה פגיעה קולקטיבית בתוך כל יישוב שממנו יצא מחבל ובשלב השני לפגוע במשפחתו. שבפעם הבאה שמישהו יעז לעשות פיגוע, ידע שגם חיי משפחתו בסכנה של הרחקה לירדן, עזה או סוריה. במדינה דמוקרטית אין מקום לאנשים האלה''.