במבצע סודי: הוחזר הנשר הישראלי שנתפס בלבנון

קציני האו"ם העבירו את הנשר למנהל שמורת גמלא, לאחר שנתפס השבוע על ידי תושבי בינת ג'בל שטענו כי הוא ריגל למען ישראל.

עדו בן פורת , י"ט בשבט תשע"ו

נשר
נשר
צילום: פלאש 90

במבצע דיסקרטי מול הלבנונים ובעזרה גדולה של כוחות האו"ם הצליחה רשות הטבע והגנים להחזיר את הנשר שנתפס לפני מס' ימים על ידי תושבי העיירה בינת'-ג'בל שבלבנון.
 
נזכיר כי ביום שלישי השבוע התקבלו דיווחים ברשתות החברתיות על נשר ישראלי שנתפס בלבנון. על פי המשדר שנמצא עליו, הנשר נצפה במחצבה בפאתי בינת'-ג'בל בדרום לבנון, במרחק ארבעה קילומטרים מהגבול הצפוני.

הנשר נקשר ע"י תושבי המקום שטענו כי הוא ריגל למען ישראל ככל הנראה לאור המשדר שנמצא עליו. ברשות הטבע והגנים אומרים כי מדובר בנשר ששוחרר בשמורת גמלא בסוף דצמבר 2015, והובא לארץ מקטלוניה ביולי האחרון כדי להגדיל את אוכלוסיית הנשרים הנמצאת בסכנת הכחדה במזרח התיכון כולו ובישראל בפרט.
 
במהלך הימים האחרונים יזם מנהל שמורת הטבע גמלא, אלדד איתן, בעזרת אנשי האו"ם מגעים עם תושבי בינת'-ג'בל כדי לבדוק אפשרות להחזיר את הנשר לארץ.

הניסיונות צלחו ואתמול בשעות הערב, במפגש הגבול בראש הנקרה, הוחזר הנשר על-ידי קציני האו"ם לידיו של אלדד כשהוא במצב בריאותי תקין.
 
הנשר הועבר לטיפול בביה"ח לחיות בר של רשות הטבע והגנים בספארי, משם נמסר שהוא חלש וסובל מפציעות קלות, מקבל טיפול תומך ויחזור בקרוב לטבע.