מתיחות באו"ם בין דנון והמזכ״ל

שגריר ישראל באו"ם משגר רמזים לעבר המזכ"ל שגילה הבנה לטרור הערבי בישראל. "חמאס הוא ארגון טרור רצחני", מזכיר דנון לאומות המאוחדות

עוזי ברוך , כ' בשבט תשע"ו

דנון ובאן קי מון.
דנון ובאן קי מון.
צילום: שחר עזרן

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, הגיב על הודעת מזכ"ל האו"ם המגנה לכאורה את המשך בניית מנהרות הטרור של חמאס.

"חמאס הוא ארגון טרור רצחני וגינויו על ידי המזכ"ל הוא מהלך המתבקש במציאות", אמר דנון והוסיף, "על האו"ם להוות גורם משמעותי במאבק בטרור ועל המזכ"ל להוות קול חד, ברור ובלתי מתפשר לגבי טרור באשר הוא".

נציין כאן כי מאז כניסתו של השגריר דנון לתפקיד, משלחת ישראל לאו"ם שלחה כמה פניות חריפות אל מזכ"ל האו"ם בדרישה לגנות את הטרור הפלסטיני.

בנאומו האחרון במועצת הביטחון של האו"ם הציג דנון נתונים על המשך הפעילות החבלנית של חמאס ברצועה בדגש על השימוש בחומרים לשיקום עזה כדי לבנות מנהרות טרור. גינוי המזכ"ל הערב, אומר גורם מדיני, הוא המשך ישיר לפעולות הדיפלומטיה של משלחת ישראל באו"ם.

באופן כללי ניתן לומר כי קיים בימים האחרונים "מתח משמעותי" בין דנון והמזכ״ל מאז גילה האחרון הבנה מסויימת לגל הטרור הערבי המשתולל ברחבי ישראל.

המזכ"ל שהבין אחרי דבריו אשר רמזו כי הוא מזדהה עם הטרור הפלסטיני, את גודל הטעות מנסה להשיב על כנם את היחסים עם ישראל. בימים האחרונים, נזכיר, יזמה איראן תחרות קריקטורות להכחשת השואה. דנון דרש מהמזכ"ל לגנות לאלתר את התחרות ואכן ביום השואה הבינלאומי גינה באן קי מון את תחרות מעל בימת האו״ם. כאמור, הגינוי למנהרות הטרור בעזה והגינוי לתחרות האנטישמית של אירן הם ניסיונות מצד המזכ"ל לכפר על דבריו הבוטים והתמוהים על הטרור הערבי בישראל.