רבה של מוסקבה: העולם במלחמת דת

הרב פנחס גולדשמידט קורא לסגור מסגדים של מטיפים קיצוניים ולמנוע מאימאמים מוסלמים גישה לרשתות חברתיות.

ניסן צור , כ"א בשבט תשע"ו

הרב פנחס גולדשמידט
הרב פנחס גולדשמידט
ועידת רבני אירופה

בהודעה שפרסם הרב הראשי של מוסקבה, פנחס גולדשמידט, הוא קרא לסגור מסגדים של מטיפים קיצוניים ולמנוע מאימאמים מוסלמים גישה לרשתות חברתיות.

"אני מאמין כי המאה ה-21 היתה חזרה למלחמות הדת של ימי הביניים. עליית דעאש היתה 15 שנים לאחר אירועי ה-11 בספטמבר בבנייני התאומים בהם הפך האיסלאם לאיום העיקרי על הדמוקרטיה", אמר הרב גולדשמידט.

הוא קרא לממשלות בעולם להילחם בקיצוניות וההטפה המוסלמית על ידי סגירת מסגדים בהם נשמעים נאומי שטנה, מעצרם של אימאמים המטיפים לשנאה נגד דתות אחרות, ומניעת הגישה שלהם לרשתות חברתיות על מנת למנוע מהם להפיץ את דברי ההסתה שלהם.

"ישנם היבטים קיצוניים בדתות רבות, ובעיקר באיסלאם. השלוחה הפשיסטית של האיסלאם, דעאש, היא חלק מהאיסלאם וכך יש להתייחס אליה. עלינו להבין כי נכנסנו כעת למלחמת דת כפי שהיתה נהוגה בימי הביניים. אם נגדיר בבירור מהו איסלאם קיצוני יהיה קל יותר לשירותי המודיעין בעולם לעקוב אחר אלו המהווים איום על הערכים המערביים, לבודד אותם, ולוודא כי האיום אינו מתגבר" הוסיף הרב גולדשמידט.

בהתייחסו לגל ההגירה המוסלמי לאירופה בחודשים האחרונים והמסגדים בהם נשמעים דרשות של מטיפים קיצוניים נגד בני דתות אחרות, אמר הרב גולדשמידט כי "למרות שמרבית המהגרים הם אנשים שלווים ודורשי שלום, המסגדים שנבנו באירופה על ידי איחוד האמירויות ומדינות מוסלמיות מתונות אחרות, נכבשים על ידי מטיפים קיצוניים.

"אני סבור כי הדרך להאצת השינוי היא סגירת מסגדים רדיקליים ידועים, מניעת האימאמים שלהם מהטפות קיצוניות ועצירת הגישה שלהם לאינטרנט ולרשתות חברתיות. תקריות כמו שראינו בקלן בגרמניה בערב השנה החדשה ימשיכו לקרות עד שתיווצר אינטגרציה מלאה של כל המהגרים, שתימנע היווצרות של חברה מקבילה וגטאות של חוסר סובלנות".

הרב גולדשמידט, נשוי ואב לשבעה ילדים, נושא בתפקיד הרב הראשי של מוסקבה מאז שנת 1993. במקביל הוא משמש גם כנשיא ועידת רבני אירופה.