לפגוש את השכול, להעניק חסד גדול

אודרי ליימן מהנהלת קרן "יחד" מספרת בראיון לערוץ 7 על העצב ועל השמחה שהיא חשה במהלך פעילותה למען יתומי הקרן.

יוני קמפינסקי , כ"ג בשבט תשע"ו

אודרי ליימן
אודרי ליימן
צילום: צילום: יוני קמפינסקי

במסגרת שבוע המודעות ל"קרן יחד" פגש כתב ערוץ 7 את אודרי ליימן, פעילת ציבור בהנהלת הקרן לשיחה על פעילותה.

ליימן מספרת כי מבחינתה ההצטרפות להנהלת הקרן היא זכות, "זכות גדולה שיכולתי להצטרף למפעל הזה שהוא ייחודי במינו. יש כאן דאגה לרווחת הילדים היתומים לעת בגרותם. כולנו כהורים רוצים לדאוג לילדים ולדעת שהם מסודרים ושנוכל לעזור להם כשיצאו לחיים בוגרים".

ליימן מדברת על הרצון של כל הורה להבטיח עתיד נח לילדיו גם אם למרבה הצער ההורה איננו חלק מהעתיד הזה, "יש כאן ערבות הדדית. גם הורים שלא זכו ללוות את ילדיהם לחופה בעצמם, לפחות יוכלו לדאוג לבסיס כלכלי ולאיתנות שיוכלו לצאת איתה לחיים".

לדבריה העיסוק בשכול לא פשוט אך הידיעה שיש מעשים חיוביים שאפשר לעשות מעודדים אותה, "ככלל אנחנו לא מפרסמים את המקרים של הפטירה אך לפעמים אנשים שומעים ומבקשים שנגבה מהם יותר מהסכום המקסימלי שהגדרנו. אנחנו לא עושים את זה, אבל אנחנו מרגישים שיש כאן כוח גדול שכולנו מתאגדים לעזור למשפחה".

כאשר מגיעים נציגי הקרן למשפחות שאיבדו את יקיריהן הם מסייעים למשפחה לעמוד על הרגליים מבחינה כלכלית. ליימן מספרת על מקרים בהם נציגי הקרן הפתיעו את המשפחות, "יש מקרים שהאלמן או האלמנה כלל לא ידעו שהם בקרן 'יחד', ואז אנחנו מבשרים להם שהנפטר השאיר משהו שיוכל לעזור בהמשך הדרך".

ליימן מתארת את החזון שלה לפעילות הקרן, "לעזור לכמה שיותר משפחות. בעזרת הכסף הקטן שנגבה מכל חבר נעניק כסף גדול למשפחה ונוכל לעשות טוב גם ברגעים של כאב".