יעלון חשש וביטל את השתתפותו בכנס ירושלים

לשכתו של שר הביטחון הודיעה למנהלי כנס ירושלים על ביטול נאומו של יעלון בכנס. הרקע ככל הנראה הריסת מבנים ופרשת הבית בחברון.

ערוץ 7 , כ"ג בשבט תשע"ו

משה יעלון
משה יעלון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

לשכתו של שר הביטחון משה יעלון הודיעה בצהריים (שלישי) למנהלי כנס ירושלים על ביטול נאומו של יעלון בכנס שיערך בשבוע הבא במלון קראון פלאזה בירושלים.

מקורבים לשר טענו בשיחה עם ערוץ 7 כי יש קשר בין החלטתו של השר לבטל את השתתפותו בכנס המזוהה עם הימין לבין הרס מבנים הצפוי ביו"ש בימים הקרובים והתנהלותו מול קניית הבתים בעיר חברון.

בכנס שיתקיים בימים שני ושלישי בשבוע הבא צפויים להשתתף נשיא המדינה ראובן ריבלין, שרים מהליכוד והבית היהודי, יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג, אישי ציבור, רבנים וכלכלנים במשק הישראלי.

דוברו של השר מסר בתגובה כי "קורה שנכנסים אירועים בלתי מתוכננים בלוח הזמנים של שר הביטחון במדינת ישראל, המאלצים אותנו לבטל דברים שתוכננו מראש, כמו במקרה הזה. כל ספקולציה אחרת היא לא רלוונטית".

יו"ר בשבע דודו סעדה, מסר בתגובה, "צר היה לי לשמוע על החלטת שר הביטחון לבטל את הופעתו ברגע האחרון, משיקולים זרים. אני רק מקווה שהוא לא ינצל את היעדרותו בכנס כדי להרוס את ארץ ישראל... אני מזמין את הציבור לעקוב אחרי דיוני הכנס. 73 דעות נוספות ממתינות להשמיע את קולן על במת כנס ירושלים, יהיה מעניין ומרתק".