עובדות אמונה תיוצגנה ע"י "הפועל המזרחי"

עובדות הרשת נדרשו להכריע האם להישאר בהסתדרות הפועל המזרחי או לעבור להיות מיוצגות על ידי ההסתדרות הלאומית.

ידידיה בן אור , כ"ג בשבט תשע"ו

חוגגים ניצחון
חוגגים ניצחון
צילום: יח"צ

עובדות רשת ''אמונה'' בחרו להמשיך ולהשתייך להסתדרות "הפועל המזרחי", כך עולה מתוצאות הבחירות שנערכו היום (שלישי) בקרב עובדות הרשת.

הסתדרות הפועל המזרחי ניצחה ברוב מוחץ של 70% את ההסתדרות הלאומית, ותמשיך לייצג את אלפי העובדים של הארגון.

אבי סולימן, מזכ"ל הסתדרות הפועל המזרחי, אמר לאחר הניצחון, "אני רוצה להודות בראש ובראשונה לעובדי 'אמונה' שהביעו בנו אמון להמשיך להוות הארגון היציג שלהם".

לדבריו, "במהלך התקופה האחרונה נפגשתי עם למעלה מ-1,500 עובדות מ-120 מעונות ומוסדות חינוך בכל רחבי הארץ. ראיתי עובדות מסורות ונאמנות ומגיע להן שיפור בתנאים ובזכויות. עובדי 'אמונה' בחרו בתבונה, כי רק אנו נדע להיטיב עמם ולשפר את תנאיהם".

מנכ"ל "אמונה" דוד הדרי התקשר למזכ"ל הפועל המזרחי, בירך אותו לרגל הזכיה והודיע לו כי הארגון ישמח לשתף פעולה עם ההסתדרות.

עו"ד יעל דולב, מומחית לדיני עבודה ממשרד gkh שייצגה את הסתדרות הפועל המזרחי, מברכת את הפועל המזרחי על הניצחון, "שילוב נכון של דמוקרטיה וכלים משפטיים טרפדו ניסיון להעביר שלא כחוק את ייצוג עובדות 'אמונה' להסתדרות הלאומית".

"אני שמחה שהייתה לי הזכות להוביל את המהלך המשפטי בשם הסתדרות הפועל המזרחי והעומד בראשה אבי סולימן שעמד בפרץ והתגייס לשמירת זכותה של כל אחת מעובדות 'אמונה' לבחור באופן עצמאי וחופשי את ארגון העובדים שייצג אותה", הוסיפה. "המהלך שהובלנו מטעם הסתדרות הפועל המזרחי בבית הדין לעבודה שם קץ לניסיון לבצע מחטף לא ראוי ולא כשר שביקש להעביר את עובדות 'אמונה' מהסתדרות הפועל המזרחי אל ארגון אחר".